خانه و سبک زندگی

بهترین مجله معماری و دکوراسیون【سال1402】❤️

استفاده از بهترین مجله معماری و دکوراسیون داخلی ایرانی و خارجی می تواند منبع خوب و الهام بخشی در طراحی و ایده پردازی پروژه های شما باشد.

اگر به طراحی داخلی یا دکوراسیون علاقه دارید، باید با بهترین مجلات معماری و دکوراسیون دداخلی آشنا باشید. این واقعیت که تعداد زیادی نشریه داخلی و بین المللی در این زمینه منتشر می شود برای علاقه مندان بسیار جذاب است. اگر مایلید در مورد انواع مجلات موجود برای طراحی داخلی و نام نشریات برتر بیشتر بدانید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

معماری و دکوراسیون داخلی:

معماری و دکوراسیون داخلی

هنر معماری و دکوراسیون داخلی از زمان اسکان بشر وجود داشته است. نسل‌هاست که مردم تلاش کرده‌اند خانه‌های خود را زیباتر کنند. بسته به جایی که از نظر جغرافیایی زندگی می کنند، در طول زمان انواع مختلفی از معماری داخلی و سبک های دکوراسیون را ایجاد و توسعه داده اند. از آنجایی که در آن زمان هیچ راهی برای اقوام مختلف وجود نداشت تا دانش و تجربیات خود را به اشتراک بگذارند،برای قرن ها چیزی به نام صنعت معماری و دکوراسیون وجود نداشت.

در واقع معماری و دکوراسیون داخلی مستلزم ساختن فضایی است که هم جذاب و هم متمایز و کاربردی باشد. توجه به هر یک از مواد و عناصر تشکیل دهنده دکوراسیون داخلی مهم است زیرا همه آنها متفاوت هستند.

تعادل و هماهنگی بین عناصر حیاتی ترین جنبه معماری و دکوراسیون داخلی است. با رعایت هارمونی که در تمام مقالات طراحی دکو به آن پرداخته شده است، دکوراسیونی دلپذیر و آرامش بخش ایجاد می شود. اگر اصول معماری در کنار کمی سلیقه و خلاقیت به کار گرفته شود، می توان با کمترین هزینه، دکوراسیون داخلی جذاب و چشم نوازی ایجاد کرد.

فردی که می خواهد در زمینه معماری و دکوراسیون داخلی فعالیت کند، علاوه بر داشتن اطلاعات لازم، باید خلاق و دارای حس هنری خوبی نیز باشد، زیرا علم بسیار پیچیده ای است که هم هنر و هم علم را در بر می گیرد.

یک معمار ممکن است در مورد انواع اصول معماری آگاه باشد، اما برای اینکه در شغل خود برتر باشد، باید روی یک حوزه تخصصی خاص تمرکز کند.

امروزه بسیاری از افراد از استراتژی‌های مختلفی برای تزئین خانه‌ها، دفاتر و موسسات خرده‌فروشی خود استفاده می‌کنند و طراحی دکوراسیون داخلی را به بخش مهمی تبدیل می‌کنند.اما در بسیاری از طرح‌ها، نبود ایده‌های تخصصی و عدم ترکیب طرح‌های منحصربه‌فرد، ظاهری ناخوشایند دارد تا زیباتر.استفاده از طرح های دیگران در بهترین مجلات معماری و دکوراسیون بهترین تکنیک برای الهام گرفتن از طراحی دکوراسیون شخصی شماست.

در 200 سال گذشته، ما شاهد پیشرفت هنر دکوراسیون به تجارت دکوراسیون در نتیجه توسعه چاپخانه، دوربین عکاسی ،نشریات، مجلات و کتاب های مرتبط بوده ایم. در نتیجه، امروزه این صنعت هزاران نفر را در سراسر جهان استخدام کرده است. تولید مواد اولیه و کالاهای نهایی این صنعت در چندین کارخانه در سراسر جهان انجام می شود. گستره و اهمیت صنعت دکوراسیون در دنیای مدرن توسط کانال های تلویزیونی تخصصی، وب سایت ها و انواع نمایشگاه ها و رویدادهای تخصصی در سراسر جهان توصیف شده است.

اگر به معماری داخلی و دکوراسیون علاقه مند هستید یا به صورت حرفه ای در این صنعت کار می کنید، احتمالاً نام مجلات معروف دکوراسیون ایرانی و بین المللی را شنیده اید یا حتی مشترک آن ها شده اید.

برخی از انواع معماری و دکوراسیون داخلی :

معماری و دکوراسیون داخلی ساختمان

معماری و دکوراسیون داخلی مغازه و فروشگاه

معماری و دکوراسیون داخلی منزل کوچک

معماری و دکوراسیون داخلی اتاق خواب

معماری و دکوراسیون داخلی آشپزخانه

معماری و دکوراسیون داخلی دفتر کار

معرفی بهترین مجلات و نشریات معماری و دکوراسیون ایرانی :

معرفی بهترین مجلات و نشریات معماری و دکوراسیون ایرانی :

کتاب ها و مجلات متعددی در یران و سراسر جهان منتشر شده است که معماری و دکوراسیون داخلی را پوشش می دهد.

ضرورت آموزش عموم و ارزیابی علمی و انتقادی مجلات توسط نهادها، امروزه در نتیجه رویدادهای متعدد معماری در ایران و دیگر مناطق جهان بیشتر احساس می شود. در دنیای معماری مدرن، داشتن مکانی برای اشتراک گذاری و انتقال ایده ها ضروری است، زیرا مقالات و ارزیابی هایی با دیدگاه های مختلف وجود دارد. شاید شما هم یکی از کسانی باشید که به خواندن این مقالات و اخبار کشیده می شوید.  

تعدادی از برترین و بهترین مجلات و نشریات ایرانی معماری و دکوراسیون داخلی را برای معرفی در این مقاله انتخاب کرده ایم:

مجله معماری و دکوراسیون طرح یک

مجله معماری و دکوراسیون طرح یک

مجله معماری و دکوراسیون طرح یک به معرفی بهترین برندهای ساختمان، معماری و دکوراسیون داخلی پرداخته که انتخاب شرکت یا دفاتر و متریال ها برای کارهای ساختمانی و معماری را برای عموم مردم و شرکت ها راحت تر کرده و مشاوره های تخصصی و اجرایی در زمینه معماری داخلی ارايه میدهد.

این مجله معتبر و مفید مطالب آموزشی کاربردی در حوزه ساختمان، معمای و دکوراسیون برای مخاطبانش منتشر میکند که  کارهای ساختمانی را راحت و  آسوده کرده.

اگر قصد هرگونه اقدامی اعم از: طراحی، ساخت، بازسازی و دیزاین منزل، ویلا یا محیط کار و… را دارید حتما قبل از اقدام به این مجله سر بزنید و اطلاعات مفیدی کسب کنید.

به عبارت دیگر، اگر به دنبال مجموعه ای جامع برای مشاهده و دریافت حسی از نوآوری های به کار رفته در طراحی دکوراسیون داخلی در سراسر جهان هستید، مجله tarheyek ممکن است گزینه فوق العاده ای باشد. موضوعات این مجله عبارتند از:

طراحی داخلی خانه (از جمله دکوراسیون خانه به سبک ایرانی، اتاق کودک و اتاق خواب و موارد دیگر)

طراحی برای زیباسازی محیط کار (طراحی دکوراسیون اداری، طراحی دکوراسیون هتل و …)

مطالب خدمات چوب و مبلمان

طراحی محیط های بیرونی و سبز

و….

آدرس سایت: https://tarheyek.com/

مجله معمار (Bimonthly Memar ) 

مجله معمار (Bimonthly Memar

مجله معمار که میزبان جایزه سالانه معمار است در سال 1376 با هدف ترویج ایده ها و زیبایی شناسی مرتبط با معماری و دکوراسیون ، طراحی شهری، ساخت و ساز و صنعت تاسیس شد. معمار از سال 1383 هر دو ماه یکبار منتشر می شود. اولین شماره میمار در قالب فصلنامه در تیرماه 1377 منتشر شد. این مجله به دلیل تمرکز بر معرفی معماران و آثار معماری روز در داخل و خارج از کشور و همچنین موضوعات تخصصی، منبعی معتبر در این صنعت محسوب می شود. از سال 2010، مجله معمار هر سال جایزه معمار را اهدا می کند. این جایزه که سه اثر برتر سال را در هر بخش با تقسیم کاربری ساختمان ها برجسته می کند، شاید یکی از برجسته ترین جوایز ایرانی در زمینه معماری باشد. هر سال، معماران و متخصصان مشهور صنعت در هیئت داوران جایزه معمار حضور دارند.

فصلنامه معماری همشهری

فصلنامه معماری همشهری

فصلنامه معماری همشهری، روزنامه ای مجزا با دو جلد و دو دیدگاه با فاصله 180 درجه، نگاهی معمارانه به شهر و هر آنچه در آن دارد، ارائه می دهد. دو بخش مجله – یکی در مورد معماری و دکوراسیون و دیگری به طور خاص برای شهرسازی – از یکدیگر جدا نیستند. آنها فقط با یک فرم گرافیکی و البته با چرخش 180 درجه تقسیم می شوند.

در «معماری همشهری» دو مورد (معرفی پروژه‌های نمونه) و دیدگاه تحلیلی (مقاله‌ها و نقدها) – دانشگاهی پوشش داده شده و تکمیل شده است. به دلیل شرایطی که در طراحی مجله پیش بینی شده است، هر شماره می تواند استفاده از دو جلد را در خود جای دهد. چیدمان خاصی از چیزهایی که ترکیب آنها به روشی دیگر چالش برانگیز است. «معماری همشهری» قصد دارد اگر معماری هنر چیدمان فضا است، دو دیدگاه متفاوت را در کنار هم ارائه دهد.

مجله معماری

مجله معماری

از سال 1366، معاونت معماری دفتر مطالعات فرهنگی مجله فرهنگ و معماری را دایر کرده است.

معماری و شهرهای ایرانی موضوع تحقیق و تحلیل بوده است که نتایج آن در نشریاتی منتشر شده است که به فضاها و محیط شهری معماری ایرانی می پردازند.

این فصلنامه از تابستان 1397 در هر شماره موضوعات منحصر به فردی را درج کرده است. قابل ذکر است که معماران برجسته و سرشناسی چون داراب دیبا، علی اکبر صارمی، ایرج اعتصام و … را می توان در فهرست مشاوران علمی این موضوع یافت.

مجله علمی-پژوهشی باغ نظر

باغ نظر فصلنامه ای علمی-پژوهشی است که از سال 1391 با همت پژوهشگاه نظر در موضوع پژوهش هنر نظری (معماری، شهرسازی و تجسم) منتشر می شود. تمرکز بر هنر و فرهنگ ایران و شرق، نمایش جدیدترین اکتشافات دانشمندان ایرانی و پیشبرد مرزهای دانش از اهداف مجله باغ نظر است.

پژوهشکده هنر، معماری و شهرسازی نظر مجله علمی باغ نظر را به صورت متن کامل به دو زبان فارسی و انگلیسی منتشر می کند. مقالاتی در زمینه های تخصصی هنر، معماری و دکوراسیون، شهرسازی، طراحی محیطی، باستان شناسی، گردشگری و رشته های مرتبط مانند فلسفه، جامعه شناسی، روانشناسی و تاریخ در این مجله منتشر می شود. هدف این نشریه افزایش سطح کیفی پژوهش های معماری، تلاش برای رفع نیازهای علمی و پژوهشی کشور، معرفی توانمندی های علمی معماری ایران، گسترش روابط بین متخصصان داخلی و متخصصان بین المللی، آشنایی خوانندگان با دستاوردهای جدید است.

استناد به «منابع جدید در موضوعات علمی» و «منابع اصیل و مستند در مسائل بومی» سیاست باغ نظر در ارزیابی نشریات است. این مجله تاکید زیادی بر عناصر ابتکاری و نظری مقالات و همچنین این واقعیت دارد که آنها فقط بر داده های آماری تکیه نمی کنند.

مجله معماری شناسی

مجله معماری شناسی

دستاوردهای پژوهشی دانشگاهیان، پژوهشگران، اساتید و دانشجویان ارجمند در رشته های معماری و شهرسازی در مجله علمی تخصصی معماری شناسی منتشر شده است. این مجله با موسسات دانشگاهی، مراکز تحقیقاتی و تعدادی از منابع مرجع ملی قرارداد همکاری دارد. شایان ذکر است که دانشگاه های محترم ایران از طریق اساتید و اعضای هیئت علمی خود با انتشارات علمی معماری همکاری دارند.

هدف مجله معماری شناسی پیشبرد و ارتقای درک مخاطبان از نگرش ها و تحقیقات پیرامون معماری و دکوراسیون و شهرسازی است.

مجله معماری و دکوراسیون دکونیوز

همانطور که از نامش پیداست، Deconews یک نشریه خبری است که همه چیزهایی را که به زیبایی محیط مدرن انسان مرتبط است، از جمله معماری و طراحی دکوراسیون داخلی، طراحی دکوراسیون محل کار، طراحی و سازماندهی خانه، زیباسازی و طراحی فضای سبز را پوشش می دهد. با ورق زدن هر صفحه از مجله دکونیوز می توانید ایده های اصیل، اطلاعات به روز و دقیق در مورد طراحی دکوراسیون منزل ایرانی، انواع سبک های طراحی دکوراسیون، ایده های بدون تحریف در طراحی مبلمان و لوازم اداری پیدا کنید. این مجموعه مکانی برای اطلاع از آخرین پیشرفت‌ها در این زمینه یا بازاری برای تجهیزات آن نخواهد بود. بلکه بستری برای بهبود خانه و محل کار خواهد بود.

مجله معماری و دکوراسیون سایت اتاق

یکی دیگر از مجلات این حوزه که ایده های مختلفی را برای تغییرات و طراحی در منزل ارائه می کند، دکوراسیون سایت اتاق است. به طوری که می تواند به عنوان راهنمای شما در حین بازسازی و ایجاد تغییرات عمل کند.

سخن پایانی :

همه ما دوست داریم در محیطی جذاب زندگی کنیم و از فضای زندگی در دسترس خود بیشترین استفاده را ببریم. به همین دلیل از دکوراتورهای داخلی کمک می گیریم تا فضای داخلی خانه را از نظر اخلاقی درست و مناسب ساماندهی کنیم. استفاده از بهترین مجلات معماری و دکوراسین داخلی به طراح الهام می بخشد و او را قادر می سازد با دید وسیع تری طراحی کند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا