خانه و سبک زندگی

بهترین برند فرش ماشینی【سال1402】❤️ + لیست 10 تایی

فرش یکی از اصلی ترین آیتم های موجود در خانه می باشد. هنگام خرید فرش باید به چه مواردی دقت کنیم؟ اهمیت فرش در دکوراسیون خانه چیست؟ بهترین برند فرش ماشینی چیست؟ تا پایان مقاله با ماه همراه باشید تا به سوالات شما پاسخ دهیم.

خانه مهمترین مکانی است که زندگی ما حول این مکان شکل می گیرد، جایی که به همراه عزیزانمان در کنار همدیگر زندگی می کنیم. همه ما نیز تمایل داریم که منزل ما نه تنها راحت، بلکه زیبا نیز باشد. همانطور که می دانید یکی از اصلی ترین آیتم های هر خانه ای (مخصوصا خانه ی ایرانی) فرش است. این وسیله یکی از زیبا ترین و کاربردی ترین وسایل خانه است که امکان ندارد درب خانه ایرانی را بزنید و در منزل آنها فرش نیابید!

اهمیت فرش در دکوراسیون

راهنمای خرید فرش ماشینی

حال که با نقش فرش در دکوراسیون خانه آشنا شدیم و دانستیم که فرش مناسب، می‌تواند به‌ طرز چشمگیری ظاهر و دکوراسیون هر فضایی را تحت تاثیر قرار دهد به مواردی می پردازیم که هنگام خرید باید در نظر داشته باشید و آنها را بررسی کنید تا بهترین نتیجه را از خرید خود داشته باشید.

 • جنس الیاف به کار رفته

فرش های ماشینی در جنس های مختلفی ساخته می شوند و موجود می باشند . انواع جنس های فرش ماشینی به صورت زیر می باشند:

 1. پشمی:  در تولید این نوع فرش از نخ پشم استفاده می‌شود. از آنجایی‌که نخ پشم از الیاف طبیعی است، دوام زیادی دارد. همچنین  گرد و خاک را به خود نمی‌گیرد. فرش‌های پشمی به دلیل اینکه نرم هستند، طرفداران بسیاری دارند. از آنجایی‌که این فرش بادوام است، به درد اتاق‌های پر رفت ‌و آمد مانند اتاق نشیمن یا غذاخوری می‌خورد.
 2. آکریلیک:  الیافی به کار رفته  در این نوع فرش بسیار شبیه به پشم می باشد. این نوع فرش نرمی خاصی دارد، همچنین، از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار است. این نوع پر فروش ترین فرش ماشینی می باشد.
 3. پلی پرولین: این نوع فرش در برابر رطوبت و کپک، بسیار مقاوم است و مناسب خانه‌هایی است که در مناطق مرطوب زندگی می‌کنند. از آنجایی که این نوع فرش از دوام خوبی برخوردار است، به خود لکه نمی‌گیرد و همچنین راحت شسته می‌شود، مناسب اتاق‌های پر رفت و آمد، به ویژه اتاق کودکان است. قابل ذکر است این نوع فرش به راحتی نرمی و لطافت خود را از دست می دهد.
 4. نایلونی: این نوع فرش، دوام بسیار بالایی دارد. البته رنگ فرش‌های نایلونی در مدت زمان کمی کم می‌شود و رنگ‌پریده به نظر می‌آیند. فرش نایلونی از نظر قیمت،‌ گران‌ترین الیاف مصنوعی است.
 5. پلی استر: این نوع از فرش‌های ماشینی به لحاظ آنکه درخشندگی و زیبایی زیادی دارند معمولا با نام ابریشم مصنوعی شناخته می‌شوند. نکته دیگری که می‌توانیم در رابطه با فرش ماشینی پلی استر ذکر کنیم آن است که فرش بدون پرز و ضد حساسیت از الیاف پلی استر تهیه می‌شود که مانع ایجاد آلرژی و حساسیت است.
 • کیفیت بافت

یکی از مواردی که باید در زمان خرید فرش ماشینی بررسی کنید، تعداد گره‌های فرش است. به طور کلی باید بگوییم که تعداد گره‌های فرش در هر متر را شانه می‌نامند. معمولاً هر فرشی دارای دو تراکم عرضی و طولی است. به طور کلی شانه‌هایی که در بازار موجود هستند از تنوع بالایی برخوردارند.

چنانچه شما می‌توانید برای خرید فرش ماشینی خود با انواع شانه‌های ۲۲۰، ۲۵۰، ۲۸۰، ۳۲۰، ۳۸۰، ۴۰۰، ۴۴۰، ۵۰۰، ۷۰۰ و همین‌طور ۱۰۰۰ برخورد کنید. یک راه حل ساده برای فهمیدن شانه فرش این است که هنگام خرید به پشت فرش نگاه کرده و تعداد گره‌های آن را بشمارید.

مسئله دیگری که در زمان خرید فرش ماشینی حائز اهمیت است، تراکم فرش است. به طور کلی تراکم فرش همان گره‌های طولی فرش ماشینی هستند که تنوع بسیار زیادی نیز دارند. معمولاً تراکم‌های فرش ماشینی در ۳۰۰، ۴۰۰، ۵۰۰، ۶۰۰، ۱۴۰۰۰، ۱۰۰۰، ۹۰۰، ۸۰۰، ۷۰۰، ۲۵۵۰، ۳۰۰۰ همین‌طور ۳۲۰۰ رج خلاصه می‌شوند. هرچه تراکم فرش ماشینی بالاتر باشد، فرش استحکام و مقاومت بالاتری دارد.

 • رنگ و طرح

طرح های متنوع فرش که در بازار وجود دارند باعث سردرگمی ‌هنگام خرید می‌شود. بهترین کار این است که هیچگاه فرشی را صرفا به‌ خاطر ظاهر زیبایش انتخاب نکنید و فرش را متناسب با سبک دکوراسیون منزلتان برگزینید.

طرح های فرش ها به دو دسته کلی تقسیم می شوند که شما با نحوه و سبک مورد استفاده در دکوراسیون منزلتان باید بهترین سبک را انتخاب کنید:

 1. سبک مدرن: فرش های مدرن ساده تر از انواع کلاسیک هستند. اگر سبک دکوراسیون خانه تان مدرن است پس بهتر است از این نوع سبک فرش برای کامل کردن دکوراسیون خانه تان استفاده کنید.
 2. سبک کلاسیک: اگر از دکوراسیون کلاسیک لذت می‌برید سراغ فرش هایی با طرح های سنتی یا تلفیقی بروید. فرش های سنتی گرما و نشاط خاصی به منزل می‌دهند و دارای تنوع رنگی بالایی می باشند.

دقت کنید که اگر فضای کوچکی دارید بهتر است طرح فرش مورد نظرتان بزرگ تر باشد و از انتخاب فرش با طرح های ریز و با جزئیات بپرهیزید زیرا فضای شما را کوچکتر نشان می دهد.

همچنین اگر مبلمان پر نقش و نگاری دارید بهتر است فرشی با طرح ساده تر انتخاب کنید تا از خسته شدن چشم جلوگیری کنید.

رنگ فرش خیلی مهم است بنابراین رنگ فرش را متناسب با اتاق انتخاب کنید. بهتر است برای اتاقهای کوچک از رنگهای روشن استفاده کنید تا فضا را بزرگ تر نشان دهند و برای اتاق های بزرگ از رنگ های گرم تر استفاده کنید.

راهنمای خرید فرش ماشینی

 • اندازه و سایز

انتخاب اندازه متناسب فرش در دکوراسیون داخلی هر فضایی بسیار اهمیت دارد چراکه به تنهایی میتواند باعث زیباتر شدن فضا و یا ایجاد جلوه ای نا مناسب شود. برای مثال سعی کنید سایز فرش اتاق پذیرایی خود را بگونه ای انتخاب نمایید که حداقل پایه های جلویی مبل ها روی آن بیاید و یا در اتاق خواب فرشی بیندازید که به محض پایین آمدن از تخت پایتان بر روی آن قرار گیرد.

بر خلاف تصور ، استفاده از فرش های خیلی کوچک برای فضاهایی با مساحت کم نه تنها به بزرگ نشان دادن آن کمک نمی کند  بلکه باعث می شود فضای مد نظرتان کوچکتر نیز نشان داده شود.

قبل از اینکه فرش مورد نظر خود را انتخاب و تهیه کنیم، باید بدانیم برخی مشتریان ممکن است ابعاد فرش ماشینی را به درستی نداند و تصور غلطی از سایز های آن داشته باشند .برای شما در زیر ابعاد استاندارد فرش ها را آورده ایم.

ابعاد استاندارد فرش ماشینی : 

 • ابعاد فرش ۱۲ متری  ماشینی : ۴*۳
 • ابعاد فرش ۹ متری ماشینی : ۳/۵*۲/۵
 • ابعاد فرش ۶ متری ماشینی : ۳*۲
 • ابعاد فرش ۴ متری ماشینی: ۲/۲۵*۱/۵

تذکر: با توجه به این که برخی از تولید کنندگان فرش ماشینی ، فرش‌هایی با عنوان “طرح ۷۰۰ شانه” یا “طرح ۱۰۰۰ شانه” تولید می‌کنند، بر خلاف اسمشان در شاخه فرش‌های ۷۰۰ شانه قرار نمی‌گیرند و در واقع همان فرش‌های ۵۰۰ شانه هستند که فقط طرح و نقشه آن‌ها، طرح و نقشه‌های جدید و پر فروش فرش‌های ۷۰۰ شانه می‌باشند. بنابراین می‌بایست قیمت آن‌ها معادل همان فرش‌های ۵۰۰ شانه باشد. پس مراقب باشید آنها را با قیمت فرش 700 شانه به شما نفروشند.

بهترین برند فرش ماشینی

حال که با ضرورت استفاده از فرش ماشینی و نکات ضروری هنگام خرید آن آشنا شدیم، در ادامه به معرفی 10 تا از بهترین برند فرش ماشینی می پردازیم.

فرش نگین مشهد

فرش نگین مشهد

شركت فرش نگین مشهد در سال 1371 تأسیس شده است و به بهره برداري رسيده و توليد کننده انواع فرشهای ماشينی مي باشد.فرش نگين مشهد به منظور اطمينان و اعتماد مشتری سيستم تضمين کیفیت مناسبی را مطابق الگوی مدیریت كیفیت ISO 9001/2008 در سازمان خود مستقر نموده ، الزامات آن را برآورده ساخته ، در طراحی توسعه و تولید بکار گرفته و جهت موفقیت پایدار سازمان پیوسته اثربخشی آنرا بهبود می بخشد.

این برند از بهترین برند فرش ماشینی است که فرش های مرغوبی تولید می کند.

متاسفانه فرش های تقلبی بسیاری با نام این برند در بازار موجود است . برای تشخیص این موضوع می توانید شناسنامه فرش را مورد بررسی قرار دهید، در این شناسنامه موارد بسیار زیادی هم چون وزن فرش، الیاف ،گره ها، طول پرز و … نوشته شده است که اگر هرکدام از این موارد ناقص باشد می تواند نشانه تقلبی بودن فرش باشد.

برای مثال از ویژگی های بارز فرش های تقلبی این است که پرز بسیار زیادی می دهد و تا مدت ها بعد از استفاده هنوز هم با نشستن روی آن لباس هایتان پر از پرز خواهد شد.

نشانه های اصلی فرش نگین مشهد:

 • برچسب پشت آن هولوگرامی و براق است.
 • نام نگین مشهد بدون هیچ پیشوند و پسوندی پشت فرش حک شده است.

آدرس فروشگاه مرکزی: مشهد،  خيابان سناباد ، بين گلچهره وآفرين ، مقابل داروخانه سناباد

تلفن: 05138426534

فرش قیطران

فرش قیطران

فرش قیطران با بیش از سی سال سابقه در سال 1392 با توسعه و گسترش خط تولید بافت فرش ماشینی به عنوان اولین تولید کننده فرش 1000شانه در جهان شناخته شد و همچنین در سال 1394 با تولید فرش 1200شانه با تراکم 3600 فعالیت خود را توسعه بخشید.

این مجموعه همواره سعی در بهبود کیفیت محصولات خود داشته و در سال 1395 موفق به دریافت استاندارد جهانی سلامت محصول (OEKO-TEX) گردید و تنها دارنده این استاندارد در صنعت فرش در ایران گردید.

فرش قیطران از بدو تاسیس با در اختیار داشتن بزرگترین واحد طراحی فرش و دقت در انتخاب پالت های رنگی جذاب و متناسب با ذوق و سلیقه امروزی و استفاده از مواد اولیه مرغوب، سعی نموده تا محصولی مطابق با بالا ترین استاندارد های ملی و بین المللیدر سطح کشور و بین الملل عرضه نماید .

فرش قیطـران به عنوان اولین تولید کننده فرش 1500شانه در جهان معرفی گردید. فرش قیطران با سابقه طولانی در امر صادرات و توسعه تجارت بین المللی توانسته محصولات خود را به بیش از 67 کشور جهان صادر نماید و برای سومین سال متوالی مفتخر به دریافت تندیس  صادرکننده نمونه ملی  سال1397  گردید.

فرش قیطران توانسته از نظر کیفیت بالاترین استاندارد های ملی و بین المللی را رعایت نموده و  مفتخر به دریافت تندیس  واحد نمونه استاندارد سال1397 گردد. این برند از بهترین برند فرش ماشینی در ایران است.

آدرس فروشگاه مرکزی:  کاشان، جاده قدیم آران و بیدگل، شهرک صنعتی سلیمان صباحی بیدگلی ،بلوار دکتر اسلامی، میدان شهیدان اربابی

تلفن: 03154750570

فرش یلدای کویر کاشان

فرش یلدای کویر کاشان

از بهترین و معروف ترین برند فرش ماشینی می توان به یلدای کویر کاشان اشاره کرد. این برند می تواند فرش های ماشینی را با کیفیت های متنوع تولید کرده و وارد بازار کند. این برند فرش در سال 1370 تاسیس شده است و در طی این سال ها توانسته است پیشرفت های بسیار زیادی در این زمینه داشته است.

تمامی تولیدات فرش کاشان اعم از فرش 700 شانه و غیره 100% اکریلیک هیت ست شده بوده و همراه با ضمانت و گارانتی و همچنین قابلیت تست به مشتریان عزیز در هر کجای ایران عرضه می گردد .

این مجموعه بزرگ تمامی محصولات خود را با شرایط و خدمات ذکر شده به فروش می رساند:

 • تضمین بهترین قیمت برای فرش ماشینی
 • ضمانت اصل و درجه یک بودن فرش
 • 36 ماه گارانتی ( استاندارد جهانی برای گارانتی فرش )
 • 14 روز ضمانت عودت

آدرس فروشگاه مرکزی: کاشان، بلوار شهداء،ابتدای ورودی شهرک صنعتی زاگرس(فتح المبین)

تلفن: 0315550520

فرش خاطره کاشان

فرش خاطره کاشان

شرکت ریسندگی و بافندگی خاطره کاشان در سال 1384 در قطب تولید فرش ماشینی ایران ، کاشان تاسیس گردیده است . این شرکت از بهترین برند فرش ماشینی در ایران است و قادر به تولید انواع نخ اکرلیک و تولید فرشهای ماشینی1200و1500 شانه با ظرفیت تولید سالیانه 576.000 متر مربع می باشد.
تمامی محصولات این شرکت از مرغوبترین مواد اولیه از کشورهای آلمان، ترکیه و کره جنوبی بوده است.

استفاده از تکنولوژی روز دنیا در تولید فرش ماشینی و انواع نخ نیز تاییدی بر اهمیت تولید بر اهمیت تولید محصول با کیفیت در این شرکت می باشد. محصولات این شرکت دارای تاییدیه ومهر استاندارد بوده و به اذعان مشتران یکی از بهترین فرش های ایران می باشد.درضمن این شرکت با نام تجاری بافندگی خاطره کاشان به عنوان برترین برند کشور در سال 90 از طرف جشنواره تحلیل از فعالان حوزه سرامدی و همچنین برند محبوب مصرف کنندگان سال95 انتخاب گردیده است.

تلفن: 03154759235

فرش ساوین

فرش ساوین

شرکت فرش ساوین با پشتوانه بیش از ربع قرن تجربه ، اولین تولید کننده فرش ماشینی 30 رنگ و 60 رنگ و صادر کننده به 5 قاره جهان ، با کادری مجرب و متخصص و بهره گیری از تکنولوژی برتر و ماشین آلات روز دنیا انواع فرش ماشینی را جهت سلیقه های گوناگون تولید می نماید.

این مجموعه تلاش می کند همواره محصولی با کیفیت را ، با استفاده از مرغوبترین مواد اولیه و تولید و عمل آوری آن در واحدهای همگروه خود (نساجی رازی ، ساوین تاب)  مطابق با استانداردهای جهانی تولید و عرضه نماید. این برند از بهترین برند فرش ماشینی محسوب می شود.

کلیـه محصولات فرش ساوین دارای نشـان ملـی استانـدارد ایران و گواهـی نامه های بین المللی مدیریت کیفیت ISO  9001-2008 و ­استاندارد کیفی BELCORO  آلمان و نشان تعالی کیفیت بوده و عضو شبکه جهانی کیفیت IQNET نیز می باشد.

آدرس دفتر مرکزی: تهران، خیابان قیطریه، بالاتر از پارک قیطریه تقاطع بلوار اندرزگو، نبش سلیمانی شرقی، پلاک 70

تلفن: 02124575000

فرش بزرگمهر

فرش بزرگمهر

این برند در سال 1374 با بهره‌گیری از سال‌ها تجربه موسسین و مدیران شرکت در زمینه فرش دستباف، تاسیس و در همان سال واحد بافندگی فرش ماشینی به بهره‌برداری رسید. با تلاش بی‌وقفه مدیران و کارکنان شرکت، توسعه و گسترش واحدهای تولیدی این شرکت به طور مستمر ادامه داشته و در حال حاضر این شرکت در مساحت ده هکتار و با مجموع 25000 مترمربع سالن‌های تولید در واحدهای مختلف مشغول به ارائه خدمات به هموطنان عزیز و صادرات محصولات خود می‌باشد.

این برند تاکنون توانسته محصولات خود را به بیش از 25 کشور دنیا صادر نماید. این برند از بهترین برند فرش ماشینی در کشور است.

تلفن: 09121009034 ، 03154990

فرش فرهی

فرش فرهی

گروه فرش فرهی مشتمل بر 2 واحد تولیدی شرکت نساجی فرخ سپهر کاشان و شرکت‌ نساجی اطلس ریس کاشان فعالیت خود را از سال 1369 آغاز نمود. این گروه به عنوان اولین تولیدکننده نخ 100% پلی استر فیلامنت جهت خواب فرش ماشینی و یکی از معتبرترین برند فرش ماشینی در ایران است.

این برند در راستای تامین‌ نیاز و سلیقه مشتریان با استفاده از پیشرفته‌ترین تکنولوژی بافت دنیا و بهره‌گیری از متخصصان مجرب، انواع فرش‌های ماشینی را با تراکم بالا، در طرح ها و رنگ های مختلف تولید می کند.

از ویژگی های بارز محصولات تولیدی این گروه می توان به مواردی همچون عدم پرزدهی(Lint free)، ضد حساسیت (Non allergic)، مقاوم در برابر سایش، شستشو و نور و بافت مشابه فرشهای دستبافت اشاره نمود.

آدرس دفتر مرکزی: تهران ، خیابان شریعتی ، بالا تر از پل سید خندان ،خیابان مجتبایی ، پلاک 10

تلفن: 23548 021

فرش پامچال

فرش پامچال

فرش پامچال با بکارگیری تجربیات فرش دستباف در اوایل دهه 70 با نام تجاری فرش گلمهر فعالیت خود را در زمینه فرش ماشینی و تابلو فرش آغاز نمود و توانست با توجه به سلایق مصرف کنندگان محصولات جدیدی از جمله تابلو فرش ماشینی  و پشتی ماشینی تولید کند و با ارائه محصول با کیفیت رضایت مصرف کنندگان را جلب نماید و از بهترین برند فرش ماشینی در ایران باشد.

با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی فرش ماشینی، این شرکت همزمان با بروز کردن ماشین آلات تولیدی خود در سال 1381، محصولات جدید را با برند فرش پامچال به بازار عرضه کرد.

آدرس فروشگاه مرکزی: کاشان، آران و بیدگل، شهرک صنعتی سلیمان صباحی بیدگلی، بلوار کارگر (اصلی یک)، روبه‌روی خیابان سازندگی (فرعی سه)، پلاک 136

فرش محتشم

فرش محتشم

این برند شهریورماه سال 1382 فعالیت خود را آغاز نمود. این شرکت سعی بر تولید محصولات متنوع با مواد اولیه‌ی (الیاف،نخ و رنگ) مرغوب را داشته است. از جمله محصولات تولیدی این مجموعه می توان به فرش کلاسیک، فرش کودک، فرش فانتزی، فرش پتینه (کهنه نما)، فرش چهل تکه، تابلو فرش و …  اشاره کرد.

از ویژگی های بارز محصولات تولیدی این گروه می توان به مواردی همچون عدم پرزدهی(Lint free)، ضد حساسیت (Non allergic)، مقاوم در برابر سایش، شستشو و نور و بافت مشابه فرش های دستبافت اشاره نمود. خلاقیت و نوآوری همراه با کیفیت در تولید محصولات جدید مهم ترین هدف فرش محتشم است. این شرکت در سال 1392 موفق به دریافت ISO 9001:2008 گردید.

این برند از بهترین برند فرش ماشینی می باشد.

تلفن:  03155999

فرش شاهرخ

فرش شاهرخ

این شرکت در سال 1361 در قالب تولید ماشین آلات بافندگی (دستگاه ماکویی)، به اسم شرکت “کاشان فولاد” فعالیت خود را آغاز کرده و تاکنون در حوزه هایی از قبیل تکمیل فرش ماشینی، تولید فرش ماشینی و رنگرزی الیاف صنعتی داشته است.

این شرکت دارای تولید ریزبافت ترین و ظریف ترین فرش ماشینی(1700 شانه) برای اولین بار در جهان است، با استفاده از مدرنترین دستگاه های بافندگی (دستگاه 1200 شانه HCI ساده و هایبالک و دستگاه 1700 شانه HCI ) و بهره گیری از مواد اولیه مرغوب، هم چنین پالت های رنگی مناسب که ترکیبی از هنر اصیل ایرانی با ذوق و سلیقه امروزی توانسته از بهترین برند فرش ماشینی در ایران باشد.

این برند دارای  گواهینامه ها و افتخارات بین المللی ISO 9001 ، ISO 45001، ISO 14001 وISO 10004 استاندارد ایران می باشد و صادرات زیادی نیز داشته است.

تلفن: 7-983155535380+

اهمیت فرش در دکوراسیون خانه

در همه جای جهان فرش های بافت ایران عضوی جدا نشدنی از دکوراسیون هستند . کالایی فوق العاده جذاب که می تواند در صورت انتخاب صحیح و هماهنگ با دکوراسیون خانه، جلوه ای خاص و بی نهایت زیبا به خانه ببخشد .از آنجایی که فرش مساحت زیادی از کف را می پوشاند بی شک در نگاه اول می تواند نقش مهمی در تصویر ایجاد شده از خانه در ذهن بیننده داشته باشد .

امروزه دیگر ضرورت استفاده از فرش در دکوراسیون داخلی برای همه آشکار است اما با این حال به دلایل ضرورت استفاده از فرش و مخصوصا فرش ماشینی در خانه می پردازیم:

 • روشن ساختن فضا

بسیاری از مکان ها و فضاها (مخصوصا فضاهای کاری) با دکوراسیون مدرن با کف پوش های چوبی با رنگ تیره مزین شده اند که این کف پوش ها نور زیادی را به خود جذب می کنند. این کار دلایل متعددی از جمله مدرن تر به نظر رسیدن فضا، جلوگیری از لک شدن و… صورت می گیرد. قرار دادن یک فرش در این فضا باعث می شود محیط روشن تر به نظر بیاید.

همچنین در بعضی فضاهای قدیمی تر که اصلا توجهی به کف نشده و از کف مناسبی برخوردار نیستند نیز اهمیت استفاده از فرش دوچندان می شود.

 • ایجاد چشم انداز رنگی و روح دادن به فضای خانه

یکی از دلایل استفاده از فرش در خانه ایجاد منظره بصری مناسب برای ساکنان و میهمانان خانه است. می توانید در انتخاب فرش خلاقیت به خرج دهید و از طرح های متنوع و شادی که با دکوراسیونتان هماهنگ باشد و در عین حال به آن روح ببخشد استفاده کنید. فرش مناسب، صمیمیت و زیبایی بیشتری به راهروها و پاگرد خانه می بخشد.

همچنین ورودی خانه ها معمولا دلگیر هستند . می توانید برای روح بخشیدن پاگردتان از فرش یا قالیچه مناسبی استفاده کنید.

 • مرتبط کردن فضا

اگر در محل ارتباط فضاهای مختلف خانه ، مخصوصا آنهایی که به هم متصل هستند و در ندارند و به یکدیگر دید دارند، فرش مشابه به هم بیاندازید، باعث ایجاد ارتباط بصری بین آنها خواهید شد و خانه یکپارچه تری خواهید داشت. این موضوع در خانه هایی با سبک مینیمال اهمیت بیشتری پیدا می کند.

 • ایمنی

برای اشخاصی که دارای فرزند کوچک می باشند، فرش‌ها باعث افزایش ایمنی خانه می شوند. زمانی که فرزند دلبند شما در حال یادگیری راه رفتن است بسیار پیش میاید که زمین بخورد. فرش‌ها مانند ضربه‌گیر عمل کرده و از آسیب دیدن کودکتان جلوگیری می‌کنند.

 • جذب صدا

فرش می تواند عایق خوبی در برابر صدا باشد.

 • تقسیم فضا

در خانه‌ای که بین بخش‌های مختلف آن‌ مرز مشخصی وجود ندارد، مبل‌ها در اتاق نشیمن جلوه‌ کمتری می‌یابند. می‌توانید با استفاده از فرش مناسب تا حدی فضا‌های مختلف خانه را تقسیم کنید.

 • تقویت دکوراسیون

معمولا فرش‌ها را راهی برای بهبود دکوراسیون منزل می‌دانند. اگر فرش شما متناسب با شمای کلی خانه‌تان باشد، زیبایی سایر اجزا را دوچندان می‌کند و به نوعی مکمل سایر اجزای خانه می باشد. فرش‌ها سبک چیدمان اتاق‌ها را برجسته‌تر می‌کنند.

در ادامه می توانید از مقاله بهترین شرکت های دکوراسیون داخلی دیدن کنید.

کلام آخر

ممنون از اینکه با سایت تاپتنا همراه بودید. امیدواریم این مقاله برایتان مفید بوده باشد.

4.2/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا