کسب و کار

بهترین موسسات کنکوری در تهران【سال1402】❤️ + لیست 10 تایی

ما در این مقاله می خواهیم اطلاعاتی راجع به بهترین موسسات کنکوری در تهران در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. کنکور، که در ایران با نام آزمون سراسری هم شناخته می شود، آزمونی است که برای سنجیدن دانسته های علمی داوطلبان و ورود به دانشگاه زیر نظر سازمان سنجش و آموزش کشور در برخی کشور ها مانند ایران، کره جنوبی، چین و .. برگزار می شود. کنکور  مهم ترین آزمون علمی در ایران است.

قبولی در دانشگاه یکی از بزرگترین آرزوهای دانش آموزان ایرانی و همینطور والدین آن ها است که برای رسیدن به آن گاها چیزی نزدیک به چهار یا حتی پنج سال از بهترین زمان زندگی خودشان را به آن اختصاص می دهند.

نخستین امتحان سراسری (کنکور) دانشگاه ها در سال 1342 برگزار شد. این کنکور را هیات مسابقات وردی دانشگاه ‌ها (هیئتی تازه تأسیس از اساتید و مسئولان دانشگاه ‌های ایران) برگزار می‌ کرد.
تا دهه 40 شمسی هر دانشگاهی در ایران، شیوه ابی متفاوت مانند امتحان یا مصاحبه علمی برای گزینش دانشجو داشت، زیرا هم دانشگاه ها و هم متقاضیان تحصیل محدود بودند. تا این که به ‌تدریج تقاضای ورود به دانشگاه افزایش یافت و شرایط تغییر کرد.

کنکور آمد و ماندگار شد. بزرگ ‌ترین رویداد علمی کشور رقابتی است همگانی که استعدادها را در دورافتاده‌ترین نقاط ایران نیز شناسایی می‌ کند و شاید مزیت مهم و دلیل ماندگاری ‌اش همین باشد.

در ادامه می خواهیم شما عزیزان را با ویژگی های بهترین موسسات کنکوری آشنا کنیم:

اساتید مجرب

یکی از مهم ترین ویژگی های بهترین موسسات کنکوری حضور اساتید با تجربه در عرصه کنکور هستند. پس باید قبل از ثبت نام در یک موسسه به لیست اساتید توجه کرد.
یک ویژگی مهم استاد حرفه ای، داشتن فن بیانی خوب و قابل فهم است و ویژگی دیگر این است که با نحوه سوالات کنکور به خوبی آشنایی داشته باشد، به طوری که بتواند از بخش های مهم سوالات کنکور طرح نماید و ذهن داوطلب را در این مطالب درگیر نماید.

همین طور یک استاد حرفه ای به تکنیک های مطالعه به خوبی آشنایی دارد و به ما نشان می دهد که برای رسیدن به موفقیت چگونه درس بخوانیم و این موضوع یکی از مهم ترین وظایف یک استاد خوب است.

چرا که ما می دانیم با روش های عادی و کم سرعت نمی توانیم جزء بهترین ها باشیم و همین طور شیوه های مطالعه هر درسی با درس دیگر متفاوت است. برای مثال؛ بهترین اساتید کنکور توصیه می کنند که مثلا روش مطالعه زیست نظام جدید را نمی توان عینا برای درسی مانند ادبیات فارسی به کار برد.

متاسفانه بعضی از دبیرها دروغین رزومه سازی می کنند و تشابه اسمی ایجاد می کنند. پس باید در آخر به هر کسی اعتماد نکنید و یکی از راه های پیدا کردن استاد خوب پر سو جو از دانش آموزان دوره های قبل است.

اساتید مجرب

مدیریت منسجم

یکی از ویژگی های یک آموزشگاه خوب مدیریت قوی می باشد تا اهداف و برنامه های موسسه را تعیین کند. مدیریت موسسه بهتر است هم تحصیلات مدیریتی داشته باشد و هم به دروس و مهارت های آموزشی که در آموزشگاه خود ارائه می دهد، تسلط نسبی داشته باشد.

آزمون های آزمایشی

هر کدام از بهترین موسسات کنکوری تهران غالبا آزمون آزمایشی منحصر به خودشان را دارند که در ثبت نام این آزمون ها رقابت شدیدی وجود دارد ولی باید با در کنار هم گذاشتن ویژگی های هریک از آزمون ها به صورت جداگانه، بهترین را انتخاب نمود.
حال به فاکتور های یک آزمون آزمایشی خوب می پردازیم:

  • میزان کیفیت و تشابه سوال های آزمون آزمایشی با کنکور سراسری: در آزمون های آزمایشی باید تعدادی از سوالات مشابه با سوالات کنکور باشد و سوالات استانداردی به دانش آموزان ارائه دهد.
  • جامعه آماری آزمون های موسسات: یکی از مهم ترین ویژگی های یک آزمون جامعه آماری بالاتر آن است ولی اگر آزمون آزمایشی ای از جامعه آماری بالایی برخوردار باشد به این معنی نیست که آن آزمون از کیفیت سوالات بهتری هم برخوردار است، ولی هرچه جامعه آماری بالاتر باشد دانش آموز بهتر می تواند خودش را نسبت به رقیبانش بسنجد.
  • فواصل و زمان بندی میان آزمون های آزمایشی: اگر تعداد آزمون های آزمایشی بیشتر باشد، بودجه بندی خردتر می شود و در نتیجه مطالعه و برنامه ریزی کنکور برای داوطلب نیز راحت تر می شود و داوطلب زود به زود خودش را مورد سنجش قرار می دهد، هم چنین مرور و عیب یابی برای دانش آموز آسان تر می گردد.
  • برنامه راهبردی آزمون آزمایشی کنکور: آزمون هایی که از تعداد آزمون بالاتری برخوردارند ، به همان نسبت از برنامه ی راهبردی بهتری نیز بهره مند هستند. برنامه ی راهبردی از فاکتور های مهمی می باشد که بهترین موسسات کنکوری تهران به آن اهمیت می دهند زیرا نحوه ی مطالعه دانش آموز و برنامه ای که پیش می برد(برنامه ی مرور مبحث و عیب یابی) به برنامه راهبردی آزمون وابسته است.
  • خدمات، پشتیبانی و هزینه های آزمون: در مرحله آخر باید کیفیت پشتیبانی را در نظر گرفت و همینطور به همه هزینه ها توجه کرد.

آزمون های آزمایشی

تعداد کلاس های آموزشی

شما باید سه برابر تایم کلاس، تایم مطالعه داشته باشید. پس باید به این نکته توجه کرد که حجم کلاس های آموزشی شما مخصوصا در دوران مدرسه زیاد نشود تا جلوی زمان مطالعه شما را بگیرد پس اولین موضوع در مورد کلاس های کنکور که باید به آن توجه کنید این است که به چه تعداد از کلاس های کنکور احتیاج دارید.

بسیاری از دانش آموزان برای مشاوره رایگان به بعضی از موسسات و آموزشگاه ها سر می زنند و زمانی که مراجعه میکنید، لیست کلاس ها و دبیران را در اختیار شما قرار می دهند و بعضی ها متاسفانه با فریب شما قصد جذب تعداد بیشتر ثبت نامی را دارند. و به خاطر داشته باشید که موفقیت در کنکور وابسته به کلاس کنکور اضافی نیست.

سابقه رتبه های برتر

برای انتخاب یک موسسه کنکوری خوب، لازم است تا سابقه رتبه های برتر کنکور منطقه خود را پیدا کنید و از نظرات و تجربیات آنها برای انتخاب بهترین موسسه کنکوری در تهران برای انتخاب درست استفاده کنید.

همان طور که می دانید بهترین موسسات کنکوری در تهران، خدمات زیادی از جمله، مشاوره و پشتیبانی، کتاب های آموزشی، آزمون های آزمایشی، کلاس های درس حضوری و آنلاین و … ارائه می کنند.

10 تا از بهترین موسسات کنکوری در تهران را بشناسید!

موسسه آموزشی خواجه نصیر

موسسه آموزشی خواجه نصیر، سابقه ای 7 ساله در حوزه کنکور، تحصیلات تکمیلی و مهاجرت به خارج از کشور داشته که در طی این مدت تعداد زیادی رتبه برتر و فارغ التحصیل و پرونده موفق مهاجرتی داشته است.

در زیر دلایلی آورده ایم که به جرئت می توان گفت خدمات کنکور موسسه خواجه نصیر تحول اساسی در کلاس ها و خدمات کنکوری در رشته های مختلف ایجاد کرده است:

تمامی خدمات کنکوری این موسسه، با تضمین کیفیت و قرارداد رسمی موسسه می باشد که این مورد خیال شما را بابت کیفیت کلاس کاملا راحت می کند و بزرگترین مزیتی که می تواند نسبت به سایر موسسات داشته باشد این است که برای رشته های برتر کشور ( قبولی پزشکی، دندان و دارو ) عقد قرارداد رسمی دارند.

موسسه خواجه نصیر در حال برگزاری یک همایش کنکور با محوریت جمع بندی و پرسش و پاسخ است. این همایش از تاریخ ۲۰ دی ماه شروع میشود که برای سه درس ریاضی، فیزیک، شیمی و زیست است. برای اطلاع از ظرفیت باقی مانده و اطلاعات بیشتر از طریق سایتشون و یا شماره تلفن درج شده در تماس باشید.

پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات بیشتر از وب سایت موسسه خواجه نصیر (khajehnasir.org) بازدید نموده و از مشاوره رایگان آن ها در این زمینه استفاده نمایید.

آدرس:

نیاوران، چهارراه مژده، خیابان باهنر، کوچه فرانی، پلاک ۱۰

شماره تماس: 

02126851815

09022578706

کانون فرهنگی آموزش (بنیاد علمی آموزشی قلم چی)

کانون فرهنگی آموزش
کانون قلم چی از بهترین موسسات کنکوری در تهران و همین طور در کشور می باشد. کانون قلمچی بزرگترین موسسه آموزشی غیردولتی در ایران است که در سال 1370 توسط کاظم قلمچی تاسیس شد. در حال حاضر حدود 400 مرکز در سراسر کشور آزمون های منظم کانون فرهنگی آموزش را برگزار می کنند.

کانون فرهنگی آموزش قلم چی وقف عام است و در آمد آن بر گسترش دانش و دانش آموز است. برند قلم چی در سال 1392 در دهمین جشنواره ملی قهرمانان صنعت ایران به عنوان یکی از 100 برند برتر ایران شناخته شد.

آزمون‌های برنامه ای:
آزمون‌های برنامه ای کانون در روز های جمعه و براساس برنامه راهبردی برگزار می‌شود و دانش آموزان در هر آزمون 4 دفترچه و یک برگه با هدف مشاوره به صورت نظرخواهی دریافت می‌کنند و کانون فرهنگی آموزش کارنامه‌ی سراسری(کشوری) آزمون‌ها را در بعدازظهر روز آزمون تحویل می‌دهد.
هم چنین آزمون های آزمایشی قلم چی جامعه آماری بالایی نسبت به بهترین موسسات کنکوری در تهران دارند.

پشتیبان و مشاوره:
هر دانش‌آموز در کانون قلم چی یک پشتیبان دارد. پشتیبان‌ها معمولاً جوان هستند، تا بهتر بتوانند فضای ذهنی دانش‌آموز را درک کنند و او را راهنمایی کنند رشته‌ی دانشگاهی پشتیبان‌ها هماهنگ با رشته‌ی تحصیلی دانش‌آموز است، در نتیجه بهتر می‌توانند از لحاظ درسی دانش‌آموز را یاری کنند.

وظیفه هر پشتیبان، تماس تلفنی با دانش‌آموز و اولیا، بررسی دفتربرنامه‌ریزی، بررسی کارنامه‌ی دانش‌آموز، برگزاری جلسه های 5 نفره پنج بار در سال، نوشتن گزارش به اولیا می باشد.

برنامه ریزی:
هر دانش‌آموز در کانون دو نوع برنامه دارد: برنامه‌ی کلی که همان برنامه‌ی راهبردی آزمون‌ها می باشد و همین طور برنامه ی شخصی که همان دفتر برنامه ریزی می باشد.

منابع مطالعاتی:
کانون قلم چی کتاب های کنکوری و درسی زیادی برای دانش آموزان انتشار داده است که هرکدام ویژگی های خود را دارند که با مراجعه به کتابخانه یا سایت قلم چی می توان طبق نیاز بهترین را انتخاب کرد.

بورسیه‌ی آموزشی و مالی دانش‌آموزان مستعد و سخت‌کوش در مناطق محروم:
دانش‌آموزان مستعد و سخت‌کوشی که با مشکلات مالی مواجه هستند، می‌تواننداز خدمات برنامه‌ریزی آموزشی،آزمون‌ها و کتب آموزشی کانون به صورت رایگان بهره مند شوند.

آدرس دفتر مرکزی: تهران – خیابان انقلاب – بین فلسطین وصبا – پلاک 923

شماره تماس: 6463 -021

موسسه گاج

موسسه گاج

گروه آموزشی جوکار یا انتشارات گاج از بهترین موسسات کنکوری در تهران می باشد که در زمینه ی آموزش و انتشار کتاب های کمک درسی فعالیت می کند. موسسه گاج در سال 1381 با هدف توسعه ی عدالت آموزشی توسط ابوالفضل جوکار تاسیس شد.

آزمون های آزمایشی:
آزمون های گاج هر دو هفته یک بار برگزار می شوند اما برنامه ریزی مطلوبی ندارند. هم چنین به دلیل نو پا بودن آزمون های گاج جامعه آماری نسبتا پایینی دارند ولی سطح سوالات در آزمون های آزمایشی گاج بسیار مطلوب است و این موسسه جز بهترین موسسات کنکوری در تهران است که بهترین و نزدیکترین سوالات به کنکور را طراحی میکند.
و همین طور هزینه آزمون های گاج به نسبت مقرون به صرفه می باشد.

انتشارات گاج:
در حال حاضر گاج جزو دو انتشارات برتر کشور است و در حال تلاش برای بهبود کیفیت کتاب های خود می باشد.

گاج مارکت:
گاج مارکت با هدف خدمت‌رسانی و ارائه کتاب‌های انتشارات بین‌المللی گاج پا به عرصه فروش اینترنتی گذاشت. در فروشگاه اینترنتی کتاب گاج علاوه بر کتاب های درسی و غیر درسی، لوازم تحریر هم ارائه می شود.

گاجینو:
گاجینو بستر ارائه آنلاین خدمات آموزشی انتشارات بین المللی گاج می باشد که با اشتراک گاجینو میتوانید به فایل الکترونیکی تمام کتاب های گاج و فیلم های آموزشی آن دسترسی داشته باشی و هم چنین می توانید در آزمون های گاج به صورت آنلاین شرکت کرده و کارنامه خود را دریافت کنید.

آدرس مرکزی: تهران کیلومتر 14 جاده مخصوص – بلوار ایران خودرو – نرسیده به فتح – پلاک 2

شماره تماس: 021-6420

موسسه آموزشی فرهنگی گزینه دو

موسسه آموزشی فرهنگی گزینه دو

موسسه گزینه دو جز بهترین موسسات کنکوری در تهران است که به صورت کشوری در سراسر ایران فعالیت می کند. موسسه گزینه دو از سال 1379 خدمات خود را آغاز کرده و در بیش از 300 شهر در سراسر ایران نمایندگی دارد.هدف و تمرکز گزینه دو بر ارائه خدمات آموزشی و مشاوره ای نو، هوشمند و شخصی سازی شده است.

فعالیت های گزینه‌دو در زمینه‌های برگزاری آزمون‌های هماهنگ، برنامه‌ریزی تحصیلی، مشاوره تحصیلی هوشمند و تولید محتواهای کمک آموزشی و مشاوره ای در مقاطع دوره اول و دوم متوسطه و داوطلبان آزمون سراسری است.

آزمون های آزمایشی:
موسسه گزینه دو آزمون هایی با کیفیت بالا و سوالات خوب برگزار می کند و جامعه آماری پایین و ضعف در سیستم بازاریابی این مجموعه باعث شده کمتر مورد توجه قرار بگیرد و همینطور جز موسسات کم حاشیه باشد.
یکی از ضعف های آزمون های این مجموعه این است که فاصله زمانی بین آزمون ها زیادتر از حد معقول است.

خدمات دیگر:

  • خدمات هوشمند مشاوره‌ای
  • خدمات هوشمند آموزشی
  • بانک سوال هوشمند
  • فیلم های متنوع آموزشی و مشاوره ای

شماره تماس(مرکزی): 17-66568715-021

موسسه کلاسینو

موسسه کلاسینو

کلاسینو یکی از بهترین موسسات کنکوری در تهران است. کلاسینو در واقع اولین آموزشگاه کنکور ایران است که تمامی برنامه ها و کلاس های آن، به صورت زنده و آنلاین برای دانش آموزان در سراسر کشور برگزار می شود.

آزمون های آنلاین:
آزمون های این موسسه به صورت آنلاین برگزار شده و نتایج به صورت لحظه ای در اختیار اساتید و دانش آموزان قرار می گیرد.

مشاوره و پشتیبانی:
در کلاسینو برای هر دانش آموز مشاوره و برنامه ریزی به صورت فردی و مستقل انجام می شود و تا انتهای مسیر پشتیبانی 24 ساعته فراهم شده است.

کلاس های آنلاین:
کلاس ها به صورت زنده و آنلاین راس ساعت مشخص و همین طور تعداد جلسات طبق تعداد جلسات کلاس های حضوری برگزار می شوند و به دانش آموزان در هر جلسه تکلیف داده شده که آن ها در جلسه بعد موظف اند تکالیف را راس ساعت مقرر به استاد مربوطه ارائه دهند.
۳ جلسه ابتدایی هر کلاس تضمین شده است یعنی به هر دلیلی از ادامه شرکت در کلاس ها منصرف شوید تمام مبلغ برگردانده خواهد شد.
در ضمن برای تجربه این کلاس ها جلسه اول را به طور رایگان مهمان کلاسینو باشید.

آدرس: بزرگراه جلال آل احمد- بین شهرآراء و پاتریس لومومبا – پلاک 36- طبقه سوم

شماره تماس: 91008020-021

موسسه ونوس

موسسه ونوس

موسسه ونوس یکی از بهترین موسسات کنکوری در تهران می باشد.این موسسه از سال 1390 شروع به فعالیت خود کرده است .موسسه ونوس با بهره گیری از تخصص و تجربه اساتید مطرح و برجسته کنکور کشور، توانسته پکیج های آموزش کلیه دروس دوره دبیرستان را با رویکردی تشریحی ، تستی ، نکات کلیدی و جمع بندی طراحی و تولید نماید.

DVD های آموزشی
تمامی DVD های موسسه ونوس به صورت اورجینال و آپدیت می باشند و در صورت بروز مشکل سریعا تعویض خواهند شد و مزیت های استفاده از دی وی دی های آموزشی ونوس، صرفه جویی در زمان، هزینه ی کمتر، قابلیت تکرار پذیری، انعطاف در برنامه ریزی، تمرکز مطالعاتی بالا، تدریس بهترین اساتید می باشد.

آدرس: تهران – میدان انقلاب – خیابان کارگر جنوبی – برج مهستان

شماره تماس: 66570507-021

گروه آموزشی ماز

گروه آموزشی ماز

موسسه آموزشی ماز یکی از بهترین موسسات کنکوری در تهران است و همینطور تنها آموزشگاه در ایران است که علاوه بر کلاس ها و آزمون های آنلاین، مولف کتاب های پرفروش نیز می باشد.

به نظر می آید در بین بهترین موسسات کنکوری در تهران ( آنلاین)، ماز معروف ترین و پر مخاطب ترین موسسه می باشد.
این موسسه ابتدا فعالیت خود را با درس زیست شناسی آغاز کرد و هم اکنون در تمامی دروس فعالیت می کند و خیلی از رتبه های برتر را پوشش داده است. هم چنین سایت تاپتنا در مقاله ای بهترین مدرس زیست کنکور را به شما عزیزا معرفی کرده است.

نقطه ضعف این مجموعه تیم فنی و سایت ضعیف می باشد و هم چنین این موسسه تبلیغات چندانی نیز ندارد و تمرکز خود را روی محتوای آموزشی قرار دارد.

کتاب های ماز
مجموعه ماز انتشارات ندارد و کتاب هایش در انتشارات خیلی سبز و گاج چاپ می شوند و جز پرفروش ترین کتاب های کنکوری کشور هستند.
به دلیل کیفیت بالای آزمون ها و کلاس های آنلاین این موسسهف رتبه های برتر کشور و دانش آموزانی که برای کسب رتبه های برتر تلاش می کنند، در ماز شرکت می کنند.

شماره تماس: 74285-021

موسسه حرف آخر

موسسه حرف آخر

موسسه حرف آخر یکی از بزرگترین و بهترین موسسات کنکوری در تهران است که توسط استاد عبدالرضا منتظری در سال 1390 به طور رسمی آغاز به کار کرد. این موسسه با ارائه فیلم و دی وی دی های آموزشی فعالیت خود را در حوزه کنکور شروع کرد. یکی از بزرگ ترین اهداف این مجموعه کنکوری، جلب اعتماد دانش آموزان در راستای ارائه آموزش های حرفه ای به سبک مدرن الگوسازی و تصویر سازی و همچنین تکنولوژی انیمیشین می باشد.
از دیگر خدمات این موسسه مشاوره رایگان مباشد که دانش آموزان به صورت شبانه روزی می توانند از این امکان بهره بگیرند و سوالات و ابهامات خود را برطرف کنند.

شماره تماس: 66091700-021

موسسه کنکوری هدف

موسسه کنکوری هدف

موسسه هدف جز بهترین موسسات کنکوری در تهران می باشد. این موسسه یک شعبه دخترانه و یک شعبه پسرانه در تهران دارد.
این موسسه کلاس های سالانه برای پایه های مختلف و به خصوص کنکور دارد و همچنین برای دوران کنکور کلاس های جمع بندی، مرور، تثبیت، جبران عقب ماندگی ها برگزار می کند.

این موسسه خدمات دیگری از جمله انجام آزمون‌های آزمایشی متعدد جهت تسلط بیشتر دانش‌آموزان، خدمات مشاوره ای و برنامه ریزی و جلسات راهنمایی جهت انتخاب رشته، کلاس های نکته و تست ارایه می دهد.

آدرس دفتر مرکزی: میدان ونک،خیابان ونک، نرسیده به بزرگراه کردستان، مجتمع آینه ونک، طبقه ی اول واحد ۱۰۴

شماره تماس: 88779962-021

آموزشگاه کنکور بعثت

آموزشگاه کنکور بعثت

موسسه کنکور بعثت یکی از بهترین موسسات کنکوری در تهران می باشد که در سه نقطه تهران شعبه دارد( شعبه اصلی در صادقیه قرار دارد). تخصص اصلی این موسسه برگزاری کلاس هایی برای کنکور تجربی و ریاضی می باشد و برای برگزاری کلاس هایی با کیفیت مطلوب از حضور اساتید خبره استفاده می کند.

این مرکز از ایده های آموزشی جدید مانند کلاس های بست شو و شب امتحانی(تشکیل کلاس‌های کوتاه‌مدت برای شب امتحان) برای کمک بیشتر دانش آموزان در گرفتن نمرات بالا در امتحانات خرداد ، استفاده کرده است.

آدرس(مرکزی): تهران، صادقیه (آریاشهر)، اشرفی اصفهانی، خیابان سازمان آب

شماره تماس: 44266666-44253030

کدام موسسه را باید انتخاب کنیم؟

در حال حاضر موسسات آموزشی مختلف در سطح کشور به ارائه ی خدمات آموزشی شامل آزمون های آزمایشی، کلاس های درسی و هم چنین انتشار کتاب های کمک آموزشی می پردازند و رقابت زیادی بین این موسسات وجود دارد و هم چنین دانش آموزان و اولیا دچار سردرگمی برای انتخاب بهترین موسسات کنکوری در تهران هستند.

می دانیم هیچ یک از  بهترین موسسات کنکوری در تهران نمی توانند موفقیت دانش آموزان را تضمین کنند. امیدواریم با انتخاب موسسه ای که بتواند پاسخگوی نیاز شما عزیزان باشد به همراه تلاش و پشتکار خود، جزو بهترین نفرات کنکور باشید.

کلام آخر

از شما عزیزان بابت همراهی ما تا پایان این مقاله بسیار سپاسگزاریم. سایت تاپتنا همواره سعی داشته بهترین موسسات کنکوری در تهران را به شما عزیزان معرفی کند. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

4.2/5 - (10 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا