کسب و کار

بهترین بازارهای مبل تهران【سال1402】❤️ + لیست 10تایی

بهترین بازارهای مبل تهران کجا قرار دارد؟ می دانید که مبلمان تاثیر زیادی در چیدمان و طراحی داخلی منازل دارد که می تواند روی روحیات و خلق و خو نیز اثر بگذارد. طرح و جنس مبلمان در هر خانه ای با توجه به سلیقه و بودجه خانوار انتخاب می شود. راحتی مبلمان مهم ترین چیزی است که باید به آن اهمیت داد. ولی مواردی مثل زیبایی، طراحی پارچه و سبک مبلمان هم اهمیت زیادی دارند. اگر سری به بهترین بازارهای مبل تهران بزنید متوجه تنوع در طراحی و ساخت مبلمان خواهید شد.

در این مطلب چند بازار مرکزی تولید و فروش مبلمان در تهران را معرفی می کنیم که بهترین بازارهای مبل تهران هم در آن جا قرار دارد. برای خرید مبلمان باید وقت کافی در نظر بگیرید و این مراکز را خوب بررسی کنید تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید. در بهترین بازارهای مبل تهران برای هر سلیقه ای و با هر بودجه ای می توان سرویس مبلمان مناسبی تهیه کرد.

ویژگی های بهترین بازارهای مبل تهران

تنوع محصول

در امر فروش مبلمان منزل و اداری و هر فعالیت اقتصادی که طرف مقابل ما دامنه گسترده ای از جمعیت است، قاعدتا با طیف مختلفی از سلیقه ها رو به رو هستیم و چون فروشندگی بر اصل مشتری محوری استوار است، می بایست در جهت تامین سلیقه آنان تلاش کرد. این امر مهم با در نظر گرفتن سبک های مختلف مبلمان و نیز رنگ بندی های مختلف محقق می شود.

در بسیاری از موارد با یک فروشگاه سر و کار داریم که به صورت انفرادی در یک خیابان یا محله فعالیت می کند. در این حالت اجبارا تنوع محصول بسیار کم خواهد بود و صرفا فروشگاه بر اساس سلیقه و متراژ می تواند تامین کننده خواسته مشتریان خاص خود باشد، اما در بعضی موارد هم با مراکز خریدی سر و کار داریم که تعداد زیادی برند در کنار هم قرار گرفته اند و می توانند خدمات بیشتری به مشتریان ارائه نمایند.

در این گونه مراکز خرید که بی شباهت به پاساژهای بزرگ نیست تقریبا همه نوع سبک و مدلی را می توان به راحتی یافت و حتی مشتری می تواند یک برآورد از قیمت محصول هم داشته باشد و در انتها تصمیم نهایی خود را برای خرید بگیرد.

پارکینگ

یکی از نیازهای مهم و اصلی بهترین بازارهای مبل تهران این است که بتواند برای مشتریان خود فضای لازم برای پارک خودرو را تعبیه نماید زیرا امنیت خاطر از جهت پارک خودرو می تواند سبب آرامش مشتریان شده و مشتریان زمان بیشتری را برای خرید اختصاص بدهند.

متراژ فروشگاه مبل فروشی

بهترین بازارهای مبل تهران بهتر است در متراژ بالا و در دو یا چند طبقه ساخته شود تا بتواند محصولات بیشتری در خود جای دهد و روی دکوراسیون فروشگاه مانور بیشتری داد و همینطور محل برای رفت و آمد افراد در بین محصولات سخت نباشد.

احترام به مشتری توسط کارکنان فروشگاه و فروشنده

اولین خواسته و انتظار هر مشتری از فروشنده احترام است. همه ی ما دوست داریم دیگران به ما احترام بگذارند و این خواسته زمانی که مشتری فروشگاهی هستیم بیشتر می شود، بنابراین فروشنده و کارکنان باید نحوه صحیح رفتار با مشتری را بیاموزند و برای آنان احترام قائل شوند.

کیفیت محصولات و خدمات عرضه شونده در فروشگاه

مشتریان ممکن است قیمت بالای محصولات و یا هر مشکل دیگری را تحمل کنند، اما کیفیت پایین محصولات غیرقابل تحمل است و یکی از مهم ترین ویژگی که مشتری را حفظ می کند کیفیت بالای محصولات است. اگر گاهی مشکلی درباره کیفیت کالاها پیش آمد، سعی نمایید در سریع ترین زمان آن را حل و جبران نمایید.

فراهم نمودن کالا و خدمات مورد نیاز مشتری

مشتریان زمانی که به فروشگاه مراجعه می کنند، انتظار دارند شما تمامی محصولات مورد نیاز آنان را فراهم نمایید و این خود نشان دهنده اطمینان مشتری به شما است، بنابراین سعی نمایید طیف وسیعی از انواع محصولات را فراهم کنید تا آنان با پاسخ منفی شما رو به رو نشوند.

سرعت و دقت در ارائه خدمات به مشتریان 

یکی دیگر از خواسته های مشتریان سرعت و دقت در انجام امور درخواستی است، بنابراین برای رسیدگی به انجام امور مشتریان یک سیستم طراحی کنید تا کارها با دقت بالا و سرعت هرچه تمام تر انجام شود و مشتریان ناراضی نباشند.

قیمت مناسب در عرضه کالا

در حال حاضر که عصر ارتباطات نام گرفته است، مشتریان به راحتی می توانند از قیمت محصولات در سایر فروشگاه ها اطلاع یابند و در صورت عدم تناسب بین قیمت و کیفیت کالا، مشتریان خود را از دست خواهید داد، بنابراین بر روی کالاهای خود قیمت منصفانه قرار دهید.

رضایت کارکنان فروشگاه 

در صورتی کارکنان از حقوق و دستمزد خود ناراضی باشند، نمی توانند با روحیه بالا برای تولید محصولات با کیفیت و ارائه خدمات مناسب تلاش کنند و بی حوصلگی آنان در این باره به مشتریان منتقل شده و به مرور از مشتریان فروشگاه کم می شود، پس همیشه در تلاش باشید با حقوق مناسب کارکنان فروشگاه را راضی نگهدارید.

ویژگی های بهترین بازارهای مبل تهران

ویژگی های یک مبل خوب

 • ارتفاع پشتی مبل باید به اندازه ای باشد که قسمت های سر و گردن را پوشش دهد تا آسیبی به آن ها وارد نشود.
 • برای داشتن یک مبل استاندارد باید قسمتی در ناحیه پشتی تعبیه شود تا گودی کمر را پوشش دهد تا به نخاع و کمر فشار وارد نشود.
 • انسان در طول زندگی ممکن است بارها مجبور به جا به جایی از خانه ای به خانه ی دیگر یا حتی جا به جایی بین شهر ها شود، بنابراین مبلی مناسب است که سبک وزن باشد.
 • ارتفاع مبل باید به اندازه ای باشد که پاها نه خیلی کشیده شوند و نه خیلی جمع شوند که افراد از نشستن روی مبل خسته نشوند.
 • در یک مبل خوب، فوم به کار رفته در آن دچار فرورفتگی طولانی نمی شود و پس از بلند شدن از روی آن سریع به حالت اولیه برمی گردد.
 • فوم های به کار رفته در یک مبل خوب باید از نرمی استانداردی برخوردار باشند یعنی نه آنقدر سفت باشد که آرامش افراد را بر هم بزند و نه آنقدر نرم که بشود قسمت های چوبی مبل را احساس کرد.
 • رنگ روکش مبل باید به گونه ای باشد که چرک شدن و کثیفی آن سریعا مشخص نشود.
 • پارچه ی به کار رفته در روکش مبل باید به قدری کشیده شده باشد که روکش مبل شل و وارفته نباشد.
 • در یک مبل استاندارد، فنرهای به کار رفته در ساخت نباید احساس شوند یا سر و صدایی ایجاد کنند.
 • در صورتی که روکش مبل از جنس چرم است، باید از سطوح ناصافی برخوردار باشد تا هوا جریان پیدا کند و از تعریق بدن در اثر نشستن طولانی مدت جلوگیری شود.

بازار مبل ایران شماره1

بازار مبل ایران شماره1

بازار مبل ایران یکی از بهترین بازارهای مبل تهران است که در مجموع بیش از 150 فروشگاه در این پاساژ مشغول فعالیت هستند. مبلمان سلطنتی و استیل، مبل کلاسیک، مبل راحتی مدرن، میز و صندلی ناهارخوری و سرویس خواب اقلامی هستند که در مدل های متنوع در این فروشگاه ها عرضه می شوند. سرای سعدی، سرای مولوی، سرای فردوسی و سرای خیام، 6 بخش اصلی از بازار مبل شماره یک می باشند.

مجموعه بازار مبل ایران شماره1، یکی از بزرگترین مراکز تجاری فروش مبلمان در ایران و خاورمیانه است که از مهم ترین ویژگی های این مجموعه می توان به موارد زیر اشاره کرد.

این مجموعه در 6 طبقه (3 طبقه تجاری و 3 طبقه پارکینگ) احداث شده است. امکان تردد از دسترسی های مختلف، با13 ورودی، پارکینگ مجهز در 3 طبقه و با ظرفیت1000 دستگاه خودرو، پله برقی و آسانسورهای متعدد که جابه جایی مشتریان را در طبقات آسان می کند. تامین امکانات رفاهی از اهم امکاناتی است که علاوه بر معماری ایرانی مجموعه که با بهره گیری از تکنولوژی مدرن آن، جلوه های زیبایی را در منطقه خلق کرده است.

این مجموعه با برخورداری از مدرن ترین امکانات رفاهی از قبیل پارکینگ مکانیزه، آسانسور، پله برقی، رستوران، کافی شاپ و… و همچنین معماری داخلی چشم نواز فضایی زیبا و منحصر به فردی را جهت بازدید خریداران مبلمان فراهم نموده است.

آدرس: بزرگراه آیت الله سعیدی، چهار راه یافت آباد

تلفن: 02166230010

بازار مبل ایران شماره3

بازار مبل ایران شماره3

بازار مبل ایران شماره 3 یکی از بهترین بازارهای مبل تهران است. این مرکز خرید در 9 طبقه احداث شده است که شامل 6 طبقه تجاری و 3 طبقه پارکینگ می باشد. بازار مبل شماره 3  ایران با هدف عرضه انواع مبلمان داخلی و خارجی و توسعه فضاهای مدرن و تجاری در محله یافت آباد تهران تاسیس شد. همچنین در کنار عرضه یکصد برند مبلمان منزل و اداری به عرضه مبلمان کودک، پرده، پارچه و تزئینات مبل نیز پرداخته است تا پاسخگوی نیاز عمومی مردم و همچنین علاقه مندان به صنعت مبل شود.

بازار مبل ایران شماره 3 با برخورداری از مدرن ترین و تکمیل ترین امکانات رفاهی شامل رستوران و کافی شاپ، سوپر مارکت، نمازخانه، آسانسور و پله برقی، فضایی دلپذیر، لوکس و راحت را برای خریداران فراهم کرده است.

آدرس: تهران، بزرگراه آیت الله سعیدی، نزدیک به تقاطع یافت آباد

تلفن: 02166687666

بازار مبل پاسارگاد

بازار مبل پاسارگاد

بازار مبل پاسارگاد واقع در یافت آباد تهران، از بزرگترین و بهترین بازارهای مبل تهران می باشد. این بازار مبل با معماری خاصی که الهام گرفته از فرهنگ اصیل ایرانی است که با توجه به نام این مجموعه اصالت پارسی را یادآوری می کند، به وسعت 24000 متر مربع در سه طبقه تجاری و سه طبقه پارکینگ اختصاصی برای بازدید کنندگان محترم و راحتی آن ها آماده شده است.
سعی شده تمام فروشگاه های مبل پاسارگاد در اختیار برندهای معتبر و معروف ایرانی و خارجی قرار گیرد تا خریداران بتوانند با آرامش خاطر و حداقل وقت از حداکثر انتخاب های موجود مطابق انواع سلایق بهره مند شوند. بیش از 60 شرکت و برند معتبر در صنعت مبلمان و دکوراسیون در بازار مبل پاسارگاد مشغول به فعالیت می باشند. در هیچ یک از فروشگاه های این مجموعه مبل مشابهی دیده نمی شود و هر فروشگاهی به طور انحصاری فعالیت می کند.
این مجموعه دارای تاسیسات پیشرفته سرمایشی و گرمایشی، آسانسورهای متعدد، پله های برقی، سیستم های صوتی و تصویری پیشرفته، کافی شاپ و فست فود و… می باشد.

آدرس: یافت آباد، بزرگراه آیت الله سعیدی، خیابان یافت آباد شرقی

تلفن: 02166683030

بازار مبل خلیج فارس

بازار مبل خلیج فارس

بازار مبل خلیج فارس یکی از بهترین بازارهای مبل تهران است و از پاساژهای بزرگ عرضه کننده انواع مبلمان منزل و سیسمونی است که در انتهای خیابان یافت آباد شرقی واقع شده است. این پاساژ بهمن ماه امسال دهمین سالگرد تاسیس خود را به شکل باشکوهی جشن گرفت. این مجتمع را بعد از بازار مبل شماره یک می توان جزء مدرن ترین و معروف ترین مجتمع های فروش مبلمان در بازار مبل یافت آباد محسوب کرد. این پاساژ در 4 طبقه و با معروف ترین برندهای عرضه کننده مبل استیل، کلاسیک، راحتی و مدرن، سرویس خواب بزرگسال و سیسمونی پذیرای خریداران است.

بازار مبل خلیج فارس به فستیوال ها و جشنواره های فروش مبلمان در بین پاساژها و مراکز خرید مبلمان در یافت آباد مشهور است.

آدرس: میدان آزادی، بزرگراه آیت الله سعیدی، چهارراه یافت آباد، بازار مبل خلیج فارس

تلفن: 02166675424

بازار مبل دلاوران

بازار مبل دلاوران

بازار مبل دلاوران یکی از بی رقیب ترین و بهترین بازارهای مبل تهران به شمار می آید. اگر بخواهیم در یک نگاه کلی به تماشای بازار مبل دلاوران بپردازیم باید بگوییم در رده بی رقیب ترین بازارهای فروش مبل تهران قرار دارد. اگر نمی خواهید متفاوت تر از همیشه به دیزاین داخلی منزل خود بپردازید به شما توصیه می کنیم به این بازار بزرگ سری بزنید.

دلاوران یک خیابان عریض و طولانی است که مملو از فروشگاه های مبلمان و سرویس های چوب است. امروزه خیابان دلاوران یکی از بی نظیرترین و بی رقیب ترین بورس های فروش مبلمان در تهران شهرت گرفته است. به شکلی که تولیدکنندگان مبل یافت آباد نیز در این بازار بزرگ دستی بر آتش دارند. تنوع بی نظیر محصولات می طلبد که ساعت ها به گشت و گذار در این خیابان پرداخت و تنها به تماشای سرویس های مبلمان نشست. شما می توانید انواع مبل مدرن، کلاسیک و سلطنتی را با هر قیمتی که مد نظر دارید مشاهده کنید. بدون تردید رقابت بسیار زیاد در این بازار سبب شده است قیمت ها بسیار منصفانه و عادلانه تعیین شود تا مشتری ها در زمان مقایسه برندها و قیمت ها از خرید منصرف نشوند.

آدرس: تهران، خیابان دلاوران، حد فاصل میدان الغدیر تا خیابان سراج

تلفن: 02122959440

بازار مبل ونوس

بازار مبل ونوس

بازار مبل ونوس در سال 1383در محل فروشگاه بزرگ مبل و با حدود 40 سال فعالیت درخشان در عرصه مبلمان و دکوراسیون داخلی در محل کنونی احداث گردید. این مجتمع با گردآوری بهترین های صنعت چوب و مبلمان، گامی بلند در جهت تامین نیاز و سلیقه مشتریان برداشته است.

ویژگی ها و امکانات: 

 • بازار مبل ونوس شامل 52 واحد فروشگاهی در دو طبقه بورس مبلمان راحتی، استیل، مدرن، کلاسیک می باشد.
 • پارکینگ عمومی با ظرفیت 250 خودرو در دو طبقه
 • دارای 2 دستگاه آسانسور
 • دارای تاسیسات گرمایش و سرمایشی

آدرس: اتوبان آیت الله سعیدی، چهار راه یافت آباد، بازار مبل ونوس

تلفن: 02166641278

بازار مبل برنا

بازار مبل برنا

بازار مبل برنا نیز جزء یکی دیگر از بهترین بازارهای مبل تهران می باشد و در سال 1377 در خیابان بازار مبل یافت آباد راه اندازی گردیده است و مشتمل بر 130 واحد فروشگاهی در سه طبقه می باشد. همچنین در بخش انتهای این مجتمع، شش طبقه سالن نمایشگاهی احداث گردیده است که هرکدام از این سالن ها حدود 600 متر مربع مساحت دارند. زیربنای کل مجتمع حدود 11000 متر مربع می باشد و دسترسی به طبقات از طریق آسانسور نفربر و یک دستگاه آسانسور باری و نیز به وسیله ده رشته پله برقی میسر می باشد. تاسیسات گرمایشی و سرمایشی فروشگاه های این مجتمع به صورت اسپلیت مجزا در هر واحد می باشد . متراژ فروشگاه های بازار مبل برنا بین 33 تا 110 متر مربع است.

آدرس: تهران، یافت آباد، بزرگراه آیت الله سعیدی، خیابان یافت آباد شرقی

تلفن: 02166633666

بازار مبل چهاردانگه

بازار مبل چهاردانگه

شهرک صنعتی چهاردانگه یکی از بزرگترین و بهترین بازارهای مبل تهران است. بازار مبل واقع در این شهرک نیز یکی از بازارهای بزرگ آن است. تعداد زیادی مراکز صنعتی و تولیدی در این شهرک فعالیت دارند. شهرک صنعتی چهاردانگه، مجموعه ای متشکل از مراکز متعدد کوچک و بزرگ است. بخش اعظمی از تولیدکنندگان این مجموعه نیز مختص به مبلمان می باشد. این شهرک که در نزدیکی تهران واقع است، در مرکز توجه کارآفرینان مختلف قرار دارد.

شهرک چهاردانگه را می توان قطب تولید و فروش مبلمان در نظر داشت. بازار مبل چهاردانگه تنوعی بی شمار از انواع مبل و اثاث خانه دارد. تنوع کیفیت و قیمت در این بازار عالی است. به نوعی که این بازار مبل، به تنهایی 30 درصد از فروش مبل کشور را تامین کرده است. بسیاری از تولیدکنندگان بازار مبل چهاردانگه، خود در این شهرک فعالیت دارند. از این رو، قیمت های این بازار بسیار معقول تر است. از طرفی، رقابت زیاد بین فروشندگان این بازار باعث شده است که کیفیت کارها نیز در درجه ای بالا قرار گیرد.

آدرس: تهران، اتوبان آزادگان، حد فاصل بزرگراه تهران و ساوه، بزرگراه تهران قم، خروجی اتوبان سعیدی

تلفن: 02122959440

بازار مبل جلیس

بازار مبل جلیس

یکی دیگر از بهترین بازارهای مبل تهران، بازار جلیس می باشد. جلیس فعالیت خود را از سال 1353 آغاز نمود. بیش از سه دهه فعالیت همراه با پیشرفت همه جانبه در تولید مبلمان اداری، جلیس را به سوی گسترش دامنه محصولات و خدمات رهنمون ساخت. در حال حاضر در فضایی با وسعت 15000 متر مربع و با بهره گیری از پیشرفته ترین فن آوری و دانش روز دنیا و با توان تولید منحصر به فرد و اندوخته ای از تجربیات گران بها در زمینه طراحی و ساخت مبلمان اداری، انواع میزهای اداری، فایل، کتابخانه، میزهای کنفرانس و پارتیشن تا مبلمان منزل شامل میزهای تلویزیون و سرویس های خواب ارائه نموده است.

آدرس: تهران، یوسف آباد، خیابان23، نبش کوچه آماج، پلاک1

تلفن: 02189354

بازار مبل کوروش

بازار مبل کوروش

بازار مبل کوروش یکی از بهترین بازارهای مبل تهران است. در این بازار انواع مبل راحت، مبل استیل، صنایع چوبی، سرویس خواب، سیسمونی نوزاد، کاناپه راحتی و… عرضه می شود. مبلمان اصلی ترین وسیله در هر نوع دکوراسیون می باشد که باید به دقت انتخاب شود.

فاز اول بازار مبل کوروش دارای 80 واحد تجاری در 3 طبقه است و دارای امکانات رفاهی از جمله کافی شاپ، آسانسور، سرویس بهداشتی، نمازخانه و اتاق کودک و مادر است. در این واحد تجاری مدل های جدید مبل سلطنتی و دیگر وسایل دکوراسیون منزل به نمایش گذاشته شده است. از دیدنی های این مجموعه بزرگترین لوستر دنیا و قهوه خانه سنتی گنبد آسمان است که در مرتفع ترین نقطه بازار قرار دارد.

آدرس: تهران، بزرگراه آیت الله سعیدی، خیابان یافت آباد شرقی

تلفن: 02166210841

نکات مهم قبل از خرید مبلمان که باید به آن توجه کنید

راحتی

راحتی یکی از نکات مهم در خرید مبل است. توجه داشته باشید که علاوه بر زیبایی یک مبل ایده آل باید حتما راحت و با کیفیت باشد.

شکل و اندازه

اگر اتاق نشیمن شما باریک و کوچک است و با قرار دادن یک مبل در این فضا سایر عملکردهای شما مختل می شود، پس به دنبال خرید یک مبل هماهنگ با شکل و اندازه ی فضای نشیمن خود بروید و از داشتنش لذت ببرید.

بدنه مقاوم

انتخاب یک مبل با بدنه ی محکم و مقاوم از نکات مهم در خرید مبل است که باید به آن توجه کرد. قاب های چوبی بهترین انتخاب برای بدنه مبلمان محسوب می شود، فریم و قاب فلزی نیز برای این منظور مناسب است اما جا به جایی مبلمان را با چالش مواجه خواهد کرد.

پارچه

انتخاب پارچه یکی از نکات مهم در خرید مبل به شمار می آید. نکته ای که تاثیر زیادی در زیبایی و جلوه فضای داخلی شما خواهد داشت. در انتخاب طرح و رنگ پارچه تان باید به هماهنگی آن با فضای نشیمن تان بپردازید.

رنگ

برای انتخاب رنگ مبل مورد علاقه تان حتما به سبک، ابعاد و سایر جزئیات دکوراسیون خود باید توجه داشته باشید. در این انتخاب خود ست کردن پرده، مبلمان و فرش در دکوراسیون منزل را فراموش نکنید و توجه داشته باشید که اگر فرزند کوچکی دارید و رفت و آمد در فضای نشیمن شما زیاد است و یا زمان لازم برای نظافت را ندارید پس رنگ های چرک تاب بهترین انتخاب برای شما محسوب می شود.

کلام آخر

از شما همراهان عزیز سپاس گذاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت تاپتنا همواره سعی بر آن داشته تا شما را با بهترین بازارهای مبل تهران آشنا کند. امیدوارم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد و با توجه به نکات گفته شده بتوانید بهترین بازارهای تهران را برای خرید مبلمان خود انتخاب کنید.

3.7/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا