پزشکان

بهترین دکتر قلب در سعادت آباد 【سال1402】⭐ + لیست 5 تایی

ما در این مقاله قصد داریم بهترین دکتر قلب در سعادت آباد را به شما معرفی کنیم. بیماری‌های قلبی یکی از مهمترین و پیچیده‌ترین مشکلات سلامتی می‌باشد که می‌تواند به شکل‌ها و شدت‌های مختلفی ظاهر شود. این بیماری‌ها یکی از علل اصلی مرگ و میر در جوامع مختلف شناخته می‌شود. توجه به پیشگیری، تشخیص زودهنگام و مدیریت موثر این بیماری‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. بیماری‌های قلبی می‌تواند در هر سنی ظاهر شود اما با توجه به روش‌های جدید درمانی قابل پیشگیری است و با مراجعه به موقع به دکتر قلب می‌توان از عوارض و پیشرفت بیماری جلوگیری کرد.

دکتر قلب کیست؟

بهترین دکتر قلب در سعادت آباد پس از 7 سال تحصیل در پزشکی عمومی برای گرفتن تخصص در رشته قلب و عروق باید در آزمون دکترا شرکت کند این رشته دو گرایش دارد: تخصص جراحی قلب و تخصص قلب بالینی، متخصص جراحی قلب در درمان بیماری‌های مربوط به شریان کرونر قلب، دریچه‌های قلب، گرفتگی عروق و رفع لخته‌های خونی تخصص دارند و متخصص قلب بالینی وظیفه‌اش معاینه بیمار و تشخیص بیماری از روی علائم بالینی و آزمایش‌های تجویز شده است. او پس از دریافت نتایج آزمایش، می‌تواند هر گونه ناهنجاری، نقص مادرزادی قلب و یا بیماری‌های عروق کرونر را تشخیص دهد و بسیاری از این بیماری‌ها را با دارو و رژیم غذایی درمان کند.

هم‌چنین بهترین دکتر قلب در سعادت آباد برخی از اطلاعات اولیه در مورد سلامت قلب و عروق را از طریق اندازه گیری وزن، فشار خون، سطح کلسترول و گلوکز خون بدست می‌آورد. او باید اطلاعاتی در مورد سابقه مصرف دخانیات، میزان ورزش روزانه و تغذیه بیمار و داروهای مصرفی بدست آورد تا نوع بیماری قلبی را تشخیص دهد هم‌چنین می‌تواند طیف وسیعی از مشکلات قلبی و عروقی را که شامل: فشارخون بالا، ایست قلبی ناگهانی، حمله قلبی، مشکلات دریچه قلب و آنژین صدری و… را درمان کند.

دکتر قلب کیست؟

خدمات بهترین دکتر قلب در سعادت آباد

آنژیوپلاستی: در صورتی گرفتگی رگ‌های قلب، بهترین دکتر قلب در سعادت آباد با تزریق مواد خاصی به درون شریان‌های عروق کرونر و با استفاده از دستگاه آنژیوگرافی که از خود اشعه X ساطع می‌کند، تصویر رگ‌ها را مشاهده می‌کند و در صورت مشاهده گرفتگی رگ‌ها، آنژیوپلاستی را انجام می‌دهد و برای انجام آن از استند، فنر یا بالون استفاده و اقدام به باز کردن رگ می‌کند. چنانچه نیاز به باز کردن عروق کرونری دارید، پیشنهاد می‌شود به بهترین دکتر آنژیوپلاستی در تهران مراجعه کنید.

درمان فشار خون بالا: در صورتی که فشار خون ماکزیمم بالای 18 و مینیمم بالای 12 باشد، شرایط فشار خون، اورژانسی است و اکثر بیماران ممکن است تنها یک سردرد جزئی داشته باشند و فشارخون آن‌ها بدون علامت باشد در چنین شرایطی اگر بیمار دیر مراجعه کند، ممکن است دچار عارضه قلبی، مغزی و کلیوی و… شود. بهترین دکتر قلب در سعادت آباد این فشار را به تدریج پایین آورده ابتدا فشار را به 16 روی 10 می‌رساند و در روزهای بعد به تدریج پایین‌تر می‌آورد. لازم به ذکر است، سعی کنید بعد از غذا خوردن یا داشتن استرس و هیجان و دوش گرفتن، فشار خون نگیرید و اندازه‌گیری آن را به نیم ساعت بعد موکول کنید.

درمان نارسایی قلب: نشانه‌های نارسایی قلبی: سرفه‌های فراوان با خلط سفید یا صورتی، ورم پاها، تنگی نفس و سرگیجه در زمان استراحت و… می‌باشد که موجب تجمع آب در ریه‌ها هم می‌شود و به کمک داروهای ادرار آور و درمان‌های لازم از این عارضه جلوگیری می‌شود در نارسایی قلبی، پمپاژ قلب ضعیف و عضله قلب سفت می‌شود که باعث افزایش فشار خون خواهد شد که با تجویز قرص‌ لوزازتان و کاپتوپیرل و… درمان می‌شود.

تست ECG یا نوار قلب: بهترین دکتر قلب در سعادت آباد، الکترودهای خاصی را بر روی پوست متصل می‌کند که سیگنال‌های الکتریکی تولید شده توسط قلب را دریافت می‌کند و وقتی این سیگنال‌ها به دستگاه الکتروکاردیوگرام ارسال می‌شود، روی کاغذ مخصوص ثبت می‌شود و به وسیله آن می‌توان به تشخیص بیماری‌های قلبی مانند: آریتمی قلبی، بیماری‌های عروق کرونر قلب مثل حمله قلبی و آنژین صدری پی برد.

5 تا از بهترین دکتر قلب در سعادت آباد را بشناسید!

دکتر عبدالوهاب برادران

دکتر عبدالوهاب برادران

دکتر عبدالوهاب برادران، پزشک حوش برخورد، کاربلد و فوق تخصص قلب و عروق هستند. ایشان یکی از بهترین دکتر قلب در سعادت آباد شناخته می‌شوند و فارغ‌التحصیل پزشکی عمومی از دانشگاه ایران و متخصص قلب و عروق از دانشگاه تهران می‌باشند. دکتر برادران عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، عضو مرکز تحقیقات پیشگیری اولیه دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند و دارای توانایی منحصر به فردی در درمان بیماری‌های قلب و عروق می‌باشند.

خدمات:

 • اصلاح اختلالات مادرزادی بدون عمل
 • آنژیوگرافی
 • اکوکاردیوگرافی
 • آنژیوپلاستی
 • هولتر فشارخون

آدرس: تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، بین فرحزادی و پاک نژاد، ابتدای خیابان سعدی، پلاک 29، طبقه 1، واحد 1

شماره تماس: 88590963-021

دکتر مریم طهماسبی

دکتر مریم طهماسبی

دکتر مریم طهماسبی، پزشک حاذق، زبده و فوق تخصص قلب و عروق در تهران هستند. ایشان تکنیک و تخصص ویژه‌ای در زمینه هولتر ریتم قلب و تست ورزش دارند و فارغ‌التحصیل پزشکی عمومی و متخصص قلب و عروق از دانشگاه تهران می باشند. دکتر طهماسبی، عضو انجمن قلب آمریکا و اروپا هستند و سابقه تدریس در دانشگاه آزاد اسلامی تهران را دارند.

خدمات:

 • درمان کم خونی
 • درمان تنگی شریان آئورت عامل فشارخون بالا
 • نوار قلب
 • هولتر‌ ریتم قلب
 • تست ورزش

آدرس: تهران، سعادت آباد، بلوار کوهستان، خیابان احسان، ارغوان 2 شرقی، پلاک 11

شماره تماس: 22389679-021

دکتر فریبا هندسی

دکتر فریبا هندسی

دکتر فریبا هندسی، پزشک باتجربه و فوق تخصص قلب و عروق هستند. ‌ایشان یکی از بهترین دکتر قلب در سعادت آباد شناخته می‌شوند و فارغ‌التحصیل پزشکی عمومی از دانشگاه شهید بهشتی و متخصص قلب و عروق از دانشگاه تهران می‌باشند.‌ دکتر هندسی، عضو انجمن قلب آمریکا، عضو كمیته كشوری ثبت سکته‌های قلبی، عضو انجمن قلب و جراحان قلب ایران هستند.

خدمات:

 • کنترل فشارخون
 • اکوکاردیوگرافی
 • نوار قلب
 • آنژیوگرافی عروقی قلب
 • درمان واریس

آدرس: تهران، سعادت آباد، میدان شهرداری، خیابان بخشایش، جنب بیمارستان عرفان، کوچه 17، پلاک 81

شماره تماس: 22137133-021

دکتر مروارید دادرس

دکتر مروارید دادرس

دکتر مروارید دادرس، پزشک زبده، دلسوز، صبور و فوق تخصص قلب و عروق در تهران هستند. ایشان مهارت بالایی در زمینه اکو سه بعدی قلب، تشخیص بیماری های قلبی مادرزادی دارند و فارغ‌التحصیل پزشکی عمومی از دانشگاه ایران می‌باشند. دکتر دادرس، مدرک اکوکاردیوگرافی 3D‌ و پیشرفته از هلند، فلوشیپ اکوکاردیوگرافی پیشرفته را از دانشگاه ایران اخذ نمودند.

خدمات:

 • اکو سه بعدی قلب
 • تشخیص بیماری‌های قلبی مادرزادی
 • تصویربرداری غیر تهاجمی قلب
 • اکوکاردیوگرافی پیشرفته
 • درمان سکته قلبی

آدرس: تهران، سعادت آباد، سرو غربی، بین چهار راه سرو و میدان کتاب، روبروی بانک صادرات، پلاک 121، طبقه 2

شماره تماس: 09026682091

دکتر‌ محمد ‌مهدی بهشتیان  

دکتر‌ محمد ‌مهدی بهشتیان  

دکتر‌محمد مهدی بهشتیان، بهترین و برترین پزشک فوق تخصص قلب در تهران هستند. ایشان تکنیک و تجربه بالایی در زمینه هولتر فشارخون و چک آپ قلبی خانم های باردار ‌دارند و فارغ‌التحصیل پزشکی عمومی و متخصص قلب و عروق از دانشگاه شهید بهشتی می‌باشند. دکتر بهشتیان دارای بورد تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی تهران بوده و سابقه همکاری با بیمارستان نیکان اقدسیه و پارسیان را دارند.

خدمات:

 • انجام آنژیوگرافی
 • تست ورزش
 • درمان آریتمی قلب
 • چک آپ قلبی خانم های باردار
 • هولتر فشارخون

آدرس: تهران، سعادت آباد، میدان کاج، خیابان سرو شرقی، خیابان مجد، کلینیک سعادت آباد

شماره تماس: 22371407-021

معرفی برخی از بیماری‌های قلبی

 • آریتمی قلبی: عضله قلب دارای سیستم الکتریکی خاصی بوده که به تحریک ضربان قلب کمک می‌کند ولی اگر این سیگنال‌ها در قلب دچار اختلال شود، قلب شما یا خیلی سریع (تاکی کاردی) یا خیلی آهسته(برادی کاردی) و یا به صورت نامنظم می‌زند که به آن آریتمی قلبی می‌گویند. گاهی بر اثر استرس و بعضی اوقات به خاطر آسیب‌های قلبی ایجاد می‌شود که با رفع استرس و درمان آسیب‌های قلبی برطرف خواهد شد.
 • سکته قلبی: زمانی که لخته خون، جریان خون را در عروق کرونر به طور کامل مسدود می‌کند، حمله قلبی رخ می‌دهد زیرا جریان خون به عضله قلب کاهش یافته و قلب دچار کمبود اکسیژن و خون‌رسانی می‌شود هم‌چنین انقباض ناگهانی شریان کرونر نیز عامل سکته قلبی است زیرا موجب توقف جریان خون به قلب می‌شود. علائم سکته قلبی به صورت خستگی غیر معمول، فشار و درد در ناحیه قفسه سینه و بازوها که به گردن، فک و پشت می‌زند هم‌چنین تنگی نفس، سرفه و عرق بیش از حد همراه است.
 • نارسایی دریچه میترال: دریچه میترال، ما بین دهلیز چپ و بطن چپ قرار دارد در زمان استراحت قلب این دریچه باز شده و خون را از دهلیز به بطن چپ هدایت می‌کند و در مرحله انقباض قلب این دریچه بسته می‌شود تا خون از بطن چپ وارد سرخرگ آئورت شود و به بدن خون‌رسانی کند در صورت نارسایی دریچه میترال در مرحله انقباض قلب، خون به جای این که وارد سرخرگ آئورت شود به دهلیز چپ برگشت می‌کند که باعث کاهش خون‌رسانی به بدن و فشار به دهلیز چپ می‌شود علائم آن: تنگی نفس در هنگام فعالیت، احساس کوبیده شدن قلب، تورم پاها و… می‌باشد.
معرفی برخی از بیماری‌های قلبی

تفاوت حمله پانیک و سکته قلبی چیست؟

حمله پانیک با علائم شدیدی که معمولا به صورت تپش قلب، درد قفسه سینه، نفس تنگی و حتی احساس مرگ است همراه می‌باشد. 3% تا 5% افراد در طول عمر خود این حمله را تجربه می‌کنند هم‌چنین علائم حمله پانیک شبیه علائم حمله قلبی است اما حمله پانیک آن قدر هم خطرناک نیست و معمولا بعد از استرس شدید و به طور ناگهانی ایجاد می‌شود. این بیماری به کمک روانپزشک قابل درمان است.

معمولا چند روز قبل از حمله قلبی، علائم درد در قفسه سینه احساس می‌شود اما این درد به تدریج زیاد شده و در عرض چند دقیقه به اوج خود می‌رسد. متاسفانه علائم حمله قلبی در خانم‌ها به طور واضح احساس نمی‌شود و بیشترین عامل اصلی مرگ در خانم‌ها، سکته قلبی است که به صورت سوزش قفسه سینه، درد فک و… خود را نشان می‌دهد توصیه می‌شود در صورت بروز این علائم به بهترین دکتر قلب در تهران مراجعه کنید.

کلام آخر

قلب یکی از ارگان‌های حیاتی در بدن انسان است و خون‌رسانی به اندام‌ها و حیات سلول‌های بدن به سلامتی قلب وابسته است. بهترین دکتر قلب در سعادت آباد شما را از خوردن غذاهای چرب، استرس و بی‌تحرکی منع می‌کند زیرا این فاکتورها و هم‌چنین بیماری‌های زمینه‌ای و وراثت، عوامل مهمی در ایجاد نارسایی‌ها و بیماری‌های قلبی هستند.

از شما عزیزان بسیار سپاسگزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. ما سعی کردیم به شما بهترین دکتر قلب در سعادت آباد را معرفی کنیم. امیدواریم مطالب ذکر شده برای شما مفید واقع شده باشد در صورت داشتن هرگونه انتقاد و پیشنهاد، می‌توانید از طریق سایت تاپتنا با ما در میان بگذارید.

4.5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا