پزشکانسلامتی و درمانی

بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران【سال1402】❤️+ لیست10تایی

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران را به شما عزیزان معرفی نماییم تا بتوانید در هر شهر که ساکن هستید، با مراجعه به آن ها، به بهبود سلامت روان خود بپردازید. دکتر اعصاب و روان شخصی می باشد که با دانش بالای خود در زمینه روانپزشکی می تواند اختلالات رفتاری و عاطفی افراد را تشخیص داده و با تجویز داروهای مربوطه، به درمان آن ها بپردازد. پزشکان متخصص در زمینه اعصاب و روان تنها کسانی می باشند که می توانند برای درمان بیماری‌ های روانی دارو تجویز نمایند. اگر شما نیز به دنبال پزشکی برتر در زمینه درمان اختلالات عصبی می باشید، این مقاله را تا انتها مطالعه کرده و همراه ما باشید.

وظیفه دکتر اعصاب و روان چیست؟

دکتر اعصاب و روان می بایست وضعیت ذهنی و فیزیکی بیماران خود را با دقت بالایی ارزیابی نمایند تا بتواند تمامی اختلالات رفتاری، عاطفی و ذهنی آن ها را تشخیص داده و با روش های مناسب به درمان آن ها بپردازد. دکتر اعصاب و روان تنها پزشکی می باشد که می تواند برای تمامی اختلالات روانی و بیماری های موجود در زمینه اعصاب و روان داروهای درمانی تجویز نماید.

پزشکان مشغول در حوزه اعصاب و روان تست های مختلفی را جهت تشخیص بیماری های مراجعان خود انجام می دهند که توسط آن می توانند بهترین راه درمانی را برای هر یک از آن ها انتخاب نمایند. کلیه داروهایی که توسط بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران تجویز می شود، پس از گذراندن جلسات درمانی بسیار جهت بهبودی بیمار انتخاب می شود و هنگام تجویز آن ها حساسیت بسیاری خرج داده می شود. چرا که انتخاب اشتباه در انتخاب حتی یک دارو می تواند آسیب های بسیاری را به اعصاب و روان مراجعین وارد نماید که برخی از آن ها تا پایان عمر نیز جبران پذیر نخواهند بود.

تمامی پزشکان اعصاب و روان طی درمان بیمار خود و تا هنگام بهبودی کامل او با برخی از متخصصان دیگر مانند روانشناسان و یا مددکاران اجتماعی همکاری خواهند کرد تا بتوانند بهترین نتیجه را برای مراجعان خود به ارمغان آورند. این افراد می بایست شنونده خوبی برای بیماران خود باشند و با فن بیان بالای خود بتوانند ارتباطی موثر با آن ها برقرار نمایند؛ چرا که یکی از موارد مهم در تشخیص اختلالات روانی، بررسی زندگی شخصی مراجعان می باشد.

همچنین اگر شما عزیزان ساکن شهر تهران می باشید و از اختلالات روانی و یا بیماری های اعصاب و روان رنج می برید، می توانید به بهترین دکتر اعصاب و روان در تهران مراجعه کرده و از خدمات ارزشمند او بهره مند شوید.

اگر قصد انجام انواع جراحی های زیبایی دارید، می توانید به بخش جراحی و زیبایی مراجعه کنید.

وظیفه دکتر اعصاب و روان چیست؟

ویژگی های بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران

در سرتاسر کشور پهناور ایران، پزشکان بسیاری در حوزه درمان بیماری های مربوط به اعصاب و روان در حال فعالیت می باشند و به مراجعان خود خدمات ارزنده ای ارائه می دهند. اما بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران می بایست دارای ویژگی های برتری نسبت به تمامی پزشکان مشغول در این حوزه باشد؛ ویژگی هایی که او را از سایر دکترهای اعصاب و روان متمایز ساخته و بیماران را مجاب سازد که جهت درمان اختلالات روانی و یا بیماری های عصبی خود به او مراجعه نمایند. از مهم ترین ویژگی هایی که بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران می‌ بایست دارا باشد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران می بایست دارای مدارکی با درجه بالا در زمینه تخصصی اعصاب و روان و از برترین مراکز علمی یا دانشگاه های کشور باشد.
 • پزشک منتخب شما در زمینه درمان اختلالات روانی می بایست دارای فن بیان بالایی باشد و بتواند ارتباط قوی با مراجعان خود برقرار نماید.
 • بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران می بایست وضعیت فیزیکی و روانی بیماران خود را به صورت صحیح ارزیابی و تحلیل نمایند تا بتواند تمامی اختلالات عاطفی و رفتاری آن ها را شناسایی کرده و به درمان آن ها بپردازد.
 • پزشک منتخب شما در زمینه اعصاب و روان می بایست قیمت های منصفانه برای تمامی خدمات درمانی خود در حوزه اعصاب و روان در نظر بگیرد.
 • بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران می بایست در برترین درمانگاه ها و یا بیمارستان های کشور مشغول به ارائه خدمات به مراجعین خود باشد.
 • پزشک منتخب شما در زمینه درمان بیماری های عصبی می بایست داروهایی متناسب با نوع بیماری مراجعان خود تجویز نمایند که حداقل عوارض را برای آن ها دارا باشد.
 • بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران می بایست از روش هایی مانند گفتار درمانی و یا شوک درمانی برای درمان اختلالات روانی و عصبی بیماران خود استفاده نمایند.
 • بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران می‌بایست مشاوره های کاربردی در زمینه های مختلف مانند مشاوره قبل از ازدواج و طلاق، مشاوره کودک و نوجوان و مشاوره خانواده به مراجعان خود در بهترین کلینیک روانپزشکی در ایران ارائه دهد.
ویژگی های بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران

علائم بیماری روانی شدید

بیماری‌های روانی شدید می‌تواند با تغییرات جدی در روحیه، رفتار و عمل فرد ظاهر شود. این بیماری‌ها معمولا نیاز به تشخیص و درمان توسط روانپزشک دارد. برخی از بیمازی‌ها و علائم آن عبارتنداز:

 • افسردگی شدید: در افسردگی شدید از دست دادن لذت و علاقه به فعالیت‌های روزمره، افکار منفی و احساسات گناه و بی‌ارزشی، خستگی شدید و کاهش انرژی و اختلالات در خواب و اشتها مشاهده می‌شود.
 • اختلال دوقطبی: شامل مانیا، هیپومانیا و افسردگی می‌باشد در مانیا، فرد خیلی پرانرژی است و تمایل به انجام فعالیت شدید بدون نیاز به خواب و استراحت دارد و احساس خوشحالی بی حد و اندازه و خودشیفتگی در این افراد دیده می‌شود اما در هیپومانیا این علائم نسبت به مانیا خفیف‌تر شده و فرد تا حدی بر روی کار‌ها و فعالیت‌های خود تسلط دارد و عملکرد اجتماعی آن تا حدی بهبود می‌یابد در افسردگی فرد به شدت افسرده، بی‌اشتها و بی‌انگیزه می‌شود و تمایلی به انجام فعالیت‌های روزمره و اجتماعی ندارد و دارای افکار منفی بوده و احساس گناه و بی‌ارزشی می‌کند.
 • اختلالات اضطرابی شدید: در اضطراب شدید فرد دارای اضطراب و استرس شدید در موقعیت‌های روزمره، افکار منفی و ترس‌های نامناسب و غیرمتناسب و دوری از موقعیت‌های اضطراب‌زا از خصوصیات این افراد است.
 • اختلال شخصیت نرجسیستی: افراد مبتلا به این اختلال علاقه شدیدی به خود دارند و درحال تعریف و تمجید از خود هستند و دیگران را بی ارزش شمرده و احساسات دیگران را درک نمی‌کنند.
 • اختلال شخصیت آنتی‌اجتماعی: این افراد احساس ترحمی نسبت به دیگران ندارند و نیاز به تحقیر دیگران دارند و علاقه به رفتار‌های تخریب‌گرایانه و نقض قوانین اجتماعی در این افراد دیده می‌شود.
علائم بیماری روانی شدید

درمان اختلالات روانی

برای درمان اختلالات روانی از 4 رویکردهای اساسی و متفاوت استفاده می شود که هر یک از آن ها ممکن است موثر واقع شود؛ در ادامه آن ها را برای شما شرح خواهیم داد:

رویکرد زیست شناختی:

در این نوع از رویکرد درمانی، می توان دلیل و مسئول هر گونه اختلالات روانی را نارسایی های دستگاه عصبی یا اختلالات ژنتیکی دانست و جهت درمان کردن آن ها از داروهای مختلفی استفاده نمود.

رویکرد روانکاوی:

این رویکرد بر روی اختلال روانی که بر اساس تعارض های ناخودآگاه است تکیه می کند؛ این تعارض ها به طور معمول از زمان کودکی با فرد همراه است و بر پایه مکانیسم های دفاعی فرد جهت از بین بردن اضطراب وجود دارند که ناشی از تکانه ها و هیجان های واپس رانده شده می باشند؛ در این رویکرد بدین صورت فرض می گردد که یادآوری کردن و برگرداندن تعارض ها و هیجان های ناخودآگاه به حیطه آگاهی، باعث از بین رفتن ضرورت کاربرد دفاع های روانی و در نهایت بهبود اختلال می شود.

رویکرد رفتاری:

این نوع رویکرد شرطی شدن ترس ها را به خوبی بررسی می کند و این ترس ها را با موقعیت های مشخص و همچنین اثر تقویت در به وجود آوردن رفتار بد در نظر می گیرد.

رویکرد شناختی:

رویکرد شناختی می تواند برخی اختلال های روانی که به دلیل نارسایی و نقص فرایندهای شناختی را بررسی کند و در نظر دارد که با تغییر دادن آن شناخت ها، بهبود می یابند؛ در این نوع رویکرد، بر روی انگیزه ها و هیجانات و تعارضات نهفته و پنهان تکیه نمی کند و به جای آن بر روی برخی از فرایندهای ذهنی آگاهانه تکیه می کند.

اگر در شهر تهران ساکن هستید و به دنبال کلینیک معتبر هستید، می توانید به مقاله بهترین کلینیک روانپزشکی در تهران مراجعه کنید.

برخی از بیماری های اعصاب و روان عبارتند از:

⭐اختلالات وسواسیوسواس فکری و عملی جزء اختلالات نادر عصبی می باشد که قابل درمان است.
❤️اختلالات افسردگیاختلالات افسردگی شخص را دچار احساس پوچی و نارضایتی از زندگی می کند و سبب بی نظمی خلقی و بی خوابی می شود.
⭐اختلالات ارتباطیاین اختلالات روی توانایی درک و یادگیری افراد تاثیر می گذارد و نیازمند درمان توسط متخصصین می باشد.
✅اختلالات روان پریشیاین بیماری معمولاً در نوجوانی و یا اوایل بزرگسالی ظاهر می شود و تفکر و احساسات افراد را دچار اختلال می نماید. 

10 تا از بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران را بشناسید!

دکتر عباس رفیعی

دکتر عباس رفیعی

دکتر عباس رفیعی متخصص اعصاب و روان در شهر شیراز می باشد که با ارائه خدمات با کیفیت خود در زمینه درمان بیماری های اعصاب و روان توانسته است به بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران تبدیل شود. وی همواره از بهترین روش های درمانی مانند شوک الکتریکی و یا مشاوره های ارزشمند جهت درمان بیماری های اعصاب و روان مراجعان خود استفاده نموده است و درصد بالایی از رضایت بیماران را کسب نموده است.

خدمات دکتر عباس رفیعی:

 • درمان انواع اختلالات خلقی
 • درمان دردهای عصبی، دارو درمانی و روان درمانی
 • درمان شناختی رفتاری و طرحواره درمانی
 • روان درمانی و مشاوره درمان سندروم پای بی قرار
 • درمان اختلال حافظه و تمرکز

آدرس: شیراز، ابتدای مشیر فاطمی، مجتمع خلیج فارس، ساختمان اداری، طبقه دوم، واحد ۱۳

شماره تماس: 09027140401

دکتر مریم بهاری زاده

دکتر مریم بهاری زاده

دکتر مریم بهاری زاده روان درمانگر تحلیلی، زوج درمانگر و متخصص اعصاب و روان در شهر اصفهان می باشد که با کیفیت بالای مشاوره های تخصصی خود توانسته است عنوان بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران را به خود اختصاص دهد. وی همواره کلاس های آموزشی بسیاری را در زمینه تربیت کودکان و مهارت های فرزند پروری برگزار نموده است و بهترین سطوح قیمتی را برای خدمات خود در نظر گرفته است.

خدمات دکتر مریم بهاری زاده:

 • درمان افسردگی، وسواس، اضطراب و بیش فعالی
 • مشاوره کودک و نوجوان
 • مشاوره خانواده و مشاوره ازدواج
 • تست هوش، تست شخصیت و تست حافظه
 • نقشه مغزی و تحریک الکتریکی جمجمه‌ ای

آدرس: اصفهان، دروازه شیراز، ساختمان آزادی، بلوک c، طبقه دوم

شماره تماس: 03136638761

دکتر شهین طوبائی

دکتر شهین طوبائی

دکتر شهین طوبائی متخصص اعصاب و روان و روانپزشک در شهر شیراز می باشد که از با تجربه ترین پزشکان در زمینه درمان بیماری های اعصاب و روان محسوب می شود. وی دارای بیش از ۱۰ سال سابقه در زمینه ارائه خدمات ارزشمند درمانی به مراجعان خود می باشد و توانسته است رضایت ۹۰ درصدی آن ها را کسب نماید.

خدمات دکتر شهین طوبائی:

 • مشاوره ازدواج و طلاق
 • درمان اختلالات بیش فعالی و اضطراب
 • درمان دردهای جسمانی با منشا عصبی
 • درمان اعتیاد به الکل و مواد مخدر
 • روانپزشکی دوران بارداری و پس از زایمان
 • درمان بی خوابی و پرخوری عصبی

آدرس: شیراز، خیابان اردیبهشت غربی، نزدیک به بیمارستان شفا، ساختمان سینا، طبقه دوم

شماره تماس: 07132337629

دکتر الهام نیاز بخش

دکتر الهام نیاز بخش

دکتر الهام نیاز بخش متخصص اعصاب و روان می باشد که در سال ۱۳۶۰ در شهر یزد متولد شده است. او موفق شد در سال ۱۳۸۵ مدرک دکترای عمومی خود را از دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد دریافت نماید و در سال ۱۳۹۴ با دریافت برد تخصصی اعصاب و روان خود از همان دانشگاه فارغ التحصیل شود.

خدمات دکتر الهام نیاز بخش:

 • تشخیص و درمان بیش فعالی
 • درمان سردرد های مزمن
 • درمان اختلالات جنسی
 • مشاوره کودک و نوجوان
 • درمان افسردگی و اختلالات خواب
 • درمان اضطراب و وسواس

آدرس: یزد، خیابان کاشانی، روبروی بیمارستان مرتاض، مجتمع پزشکان آبادیس، طبقه سوم، واحد ۳۰۵

شماره تماس: 03538279035

دکتر سعید کردیان

دکتر سعید کردیان

دکتر سعید کردیان متخصص اعصاب و روان و همچنین روان پزشک می باشد که با روش های درمانی با کیفیت خود توانسته است بسیاری از اختلالات و بیماری های اعصاب و روان مراجعان خود را با موفقیت درمان نماید. دکتر کردیان از بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران محسوب می شود که دارای بیش از 7 سال سابقه در زمینه درمان اختلالات گوناگون عصبی مانند اختلال پرخوری و بی خوابی و یا استرس و اضطراب بی دلیل می باشد.

خدمات دکتر سعید کردیان:

 • روان درمانی و زوج درمانی
 • درمان اختلالات خواب
 • درمان اختلال وسواس و فوبیای اجتماعی
 • درمان اوتیسم و اختلال دو قطبی بودن
 • تنظیم خواب و ارتباط موثر با همسر
 • ارائه روش های ترک سیگار و مواد مخدر

آدرس: خرم آباد، سه راه بالایی مطهری، طبقه فوقانی داروخانه دکتر شیروانی

شماره تماس: 06633216312

دکتر مصطفی یزدانی

دکتر مصطفی یزدانی

دکتر مصطفی یزدانی دارای تخصص اعصاب و روان و فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان از دانشگاه کرمان می باشد که با تجربه بالای خود در زمینه درمان بیماری های اعصاب و روان توانسته است به بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران تبدیل شود.

خدمات دکتر مصطفی یزدانی:

 • روان درمانی و درمان اعتیاد
 •  مداخلات درمانی از طریق تحریک الکتریکی مغز
 • نقشه برداری مغز
 • تشخیص و درمان اختلالات کودکان
 • تشخیص و درمان آلزایمر

آدرس: کرمان، چهار راه طهماسب آباد، کلینیک بعثت، طبقه اول، واحد هشتم

شماره تماس: 0930533353

دکتر افشین افشار

دکتر افشین افشار

دکتر افشین افشار متخصص اعصاب و روان و روان درمانگر در شهر سنندج می باشد که با ارائه خدمات تخصصی خود توانسته است سلامت اعصاب و روان را به بسیاری از مراجعان خود بازگرداند. وی دوره‌ های تخصصی بسیاری را در زمینه روان درمانی گذرانده است.

خدمات دکتر افشین افشار:

 • نقشه برداری مغز
 • تشخیص و درمان اختلالات کودکان
 • تشخیص و درمان آلزایمر
 • درمان افسردگی و اضطراب

آدرس: سنندج، چهار راه صفری، کوچه کوکب، ساختمان پزشکان ژینا، واحد اول

شماره تماس: 08733228419

دکتر بهنام قدیمی

دکتر بهنام قدیمی

دکتر بهنام قدیمی متخصص اعصاب و روان در شهر تبریز می باشد که دارای بیش از ۵ سال سابقه در زمینه درمان بیمار بیماری های اعصاب و روان مانند اختلالات افسردگی و یا وسواس فکری می باشد. وی توانسته است با ارائه خدمات با کیفیت خود عنوان بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران را به خود اختصاص دهد و هم اکنون آماده ارائه خدمات ارزشمند به مراجعان خود می باشد. مطب دکتر قدیمی طرف قرارداد با تمامی بیمه های تامین اجتماعی و تکمیلی می باشد و شما می توانید با ارائه هزینه ای مقرون به صرفه، از برترین خدمات بهره مند شده و سلامت روان خود را بهبود بخشید.

خدمات دکتر بهنام قدیمی:

 • درمان دارویی اختلالات پزشکی
 • درمان اختلالات حافظه و فراموشی در بزرگسالان
 • درمان اختلالات رفتاری کودک و نوجوان
 • روان درمانی و مشاوره در حیطه های افسردگی و اضطراب
 • انجام تست های هوش و استعدادیابی

آدرس: تبریز، خیابان ارتش جنوبی، روبروی پست مرکزی، ساختمان بزرگمهر، طبقه سوم

شماره تماس: 04135430449

دکتر علیرضا جاهدی

دکتر علیرضا جاهدی

دکتر علیرضا جاهدی متخصص اعصاب و روان در شهر کرج می باشد که با درمان اختلالات افسردگی و وسواس توانسته است عنوان بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران را به خود اختصاص دهد. وی هم اکنون از بهترین مشاوران کودک در استان البرز نیز به شمار می رود که دارای بهترین سطوح قیمتی برای ارائه خدمات درمانی اعصاب و روان خود می باشد.

خدمات دکتر علیرضا جاهدی:

 • درمان اختلالات خواب و وسواس
 • درمان اختلالات دوران کودکی و بیش‌ فعالی
 • مشاوره پیش از ازدواج و زوج درمانی

آدرس: کرج، طالقانی جنوبی، جنب دبیرستان انقلاب، کوچه طهماسبی، ساختمان پزشکان نیک، طبقه پنجم

شماره تماس: 02632773527

دکتر راضیه زرین فرد

دکتر راضیه زرین فرد

دکتر راضیه زرین فرد در سال ۱۳۸۰ موفق شد تا در رشته دکترای حرفه ای پزشکی در دانشگاه سراسری علوم پزشکی ایران پذیرفته شود و در سال ۱۳۹۰ در رشته تخصصی روانپزشکی دانشگاه تهران فارغ التحصیل شود. او دوره های آموزشی بسیاری را در زمینه زوج درمانی و روان درمانی شناختی گذرانده است و از بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران محسوب می شود. دکتر زرین فرد دوره روانپزشکی قانونی خود را در سازمان پزشکی قانونی کشور گذرانده است.

خدمات دکتر راضیه زرین فرد:

 • مشاوره و روان درمانی
 • درمان بیماری های اعصاب و روان با دستگاه نوروفیدبک
 • انجام تست های مختلف روان سنجی افراد
 • درمان سوء مصرف مواد مخدر در نوجوانان و بزرگسالان

آدرس: ارومیه، خیابان حسنی، ساختمان رازی، جنب مرکز خرید ژابیز، طبقه سوم، واحد ۳۰۴

شماره تماس: 04433435810

انواع بیماری های اعصاب و روان

بیماری های موجود در زمینه اعصاب و روان شامل اختلالات گوناگونی می شوند که هر کدام از آن ها به چندین بخش تقسیم می شوند. به طور کلی تمامی اختلالاتی که از اعصاب و روان نشأت می گیرند و بیماری عصبی محسوب می شوند که باید به بهترین کلینیک روانشناسی در ایران مراجعه کرد؛ برخی از این بیماری ها به صورت زیر می باشند:

اختلالات شخصیتی: این اختلالات موجب به وجود آمدن رفتارهای غیر معمول در افراد و تغییرات بسیاری در رفتار و احساسات آن ها خواهد شد. اختلالات شخصیتی می توانند زندگی افراد را تحت تاثیر قرار دهند و آسیب های جدی به روابط اجتماعی او وارد کنند. انواع اختلالات شخصیتی عبارتند از:

 • اختلال شخصیت ضد اجتماعی، اختلال شخصیت دوری گزین و اجتنابی
 • اختلال شخصیت مرزی، اختلال شخصیت وابسته
 • اختلال شخصیت خودشیفته، اختلال شخصیت نمایشی
 • اختلال شخصیت وسواسی و جبری، اختلال شخصیت اسکیزوتایپال
 • اختلال شخصیت پارانوئید، اختلال شخصیت اسکیزوئید

اختلالات مرتبط با مواد روانگردان و رفتار های اعتیاد آور: افرادی که دارای این اختلالات می باشند مصرف زیادی در حوزه مواد مخدر دارند که موجب روان پریشی و اضطراب آن ها خواهد شد.

اختلالات عصبی شناختی: این اختلال معمولاً از هنگام تولد تا اوایل زندگی افراد وجود خواهد داشت و انواع آن عبارتند از: هذیان گویی و اختلال در توجه و آگاهی، زوال عقل، نقص در یادگیری و پارکینسون.

اختلالات مخرب: این اختلال رفتار و احساسات افراد را دچار مشکل کرده و ممکن است آن ها را وادار کند که به خود آسیب بزنند. افرادی که به اختلالات مخرب مبتلا هستند اموال خود را تخریب کرده و به صورت فیزیکی به دیگران حمله می کنند.

اختلالات خواب و بیداری: اختلال خواب موجب پریشانی افراد در طول روز خواهد شد و تاثیر منفی روی آن ها می گذارد. این اختلال می‌ تواند موجب بی خوابی و ناتوانی و یا پرخوابی بیش از اندازه افراد شود.

اختلالات تغذیه: اختلال تغذیه و خوردن جزو جدی ترین بیماری های مربوط به اعصاب و روان می باشد که رژیم غذایی افراد را دچار مشکل کرده و منجر به افسردگی و نارضایتی از بدن خواهد شد.

اختلالات مربوط به استرس: اختلال مربوط به استرس هنگامی بروز داده می شود که افراد در موقعیت استرس زا قرار بگیرند. انواع اختلالات مربوط به استرس شامل موارد زیر می باشد:

 • اختلال استرس حاد
 • اختلالات سازگاری
 • اختلال استرس پس ازسانحه
 • اختلال دلبستگی شدید

اختلالات وسواسی: اختلال وسواسی موجب خواهد شد که فرد عملی را به صورت مکرر انجام داده و در آن دچار وسواس شود. این اعمال وقت افراد را بیش از حد خواهد گرفت و آن ها کنترلی بر روی آن نخواهند داشت.

انواع بیماری های اعصاب و روان

زمان مراجعه به بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران

 • هنگامی که افراد سردردهای مکرر و بی دلیلی را در طول روز تجربه کنند و این درد داخل سینوس های آن ها نفوذ کرده و به سمت جمجمه و مغز حرکت کند.
 • هنگامی که افراد درد مزمنی را به صورت مداوم تجربه نمایند و این درد ناشی از بیماری‌ های روحی آن ها باشد که معمولاً علائم آن مانند ضعف بدن و بی حسی اعضای بدن می باشد.
 • هنگامی که افراد دچار مشکلات حرکتی شده و علائمی مانند دشواری در راه رفتن، دست و پا چلفتی بودن و لرزش غیر عادی اعضای بدن را تجربه نمایند.
 • هنگامی که حملاتی مانند تشنج با علائم ضعیف و یا قوی بر روی آن ها رخ دهد و فرد هوشیاری خود را از دست داده و دچار تنگی نفس و یا تکان های ناگهانی دست و پا شود.
 • هنگامی که افراد در فعالیت های روزانه خود مانند صحبت کردن دچار اختلال شوند و ناتوانی هایی را در یادگیری خود مشاهده نمایند.
 • هنگامی که کابوس های شبانه به سراغ فرد بیاید و بدون علت خاصی بی نظمی شدید در الگوی خواب او ایجاد شود.

هرگاه علائم نام برده شده به صورت شدید و یا ضعیف در زندگی روزمره شما رخ دهند می بایست هر چه سریع تر به بهترین دکتر مغز و اعصاب در ایران مراجعه نمایید و از بروز مشکلات جدی تر جلوگیری کنید.

کلام آخر

دکتر اعصاب و روان شخصی می باشد که با تخصص بالای خود در حوزه روانپزشکی می تواند وضعیت روانی افراد را بررسی کرده و در صورت بروز اختلالات شخصیتی و روانی، داروهای درمانی برای او تجویز کرده و به درمان او بپردازد.

در این مقاله سعی داشتیم که ده تا از بهترین دکتر اعصاب و روان در ایران را به شما عزیزان معرفی کنیم. سپاسگزاریم که تا انتها همراه ما بودید. امیدوار هستیم که این مطالب برایتان مفید واقع شده باشد. لطفا نظرات و انتقادات خود را از طریق سایت تاپتنا با ما در میان بگذارید.

آیا مسائل روحی بر روی جسم نیز اثر می گذارند؟

بله بسیاری از بیماری های جسمی از مشکلات روحی نشات می گیرند.

اختلال در یادگیری با کمک دکتر متخصص قابل حل است؟

بله دکتر اعصاب و روان می تواند با در نظر گرفتن عوامل موثر در یادگیری، این اختلال را درمان کند.

وسواس چند نوع است؟

وسواس انواع مختلفی دارد که شامل وسواس مذهبی، آلودگی، جنسی، علمی، تکرار و …است.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا