پزشکانسلامتی و درمانی

بهترین دکتر ارتودنسی در مرزداران【سال1402】❤️+ لیست 5 تایی

از گذشته تا کنون زیبایی برای افراد در همه جای دنیا با فرهنگ های گوناگون، مسئله بسیار مهمی بوده است. زیبایی چهره افراد به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از آن ها داشتن دندان های مرتب و بدون نقص است. کسانی که دندان های نامرتب و روی هم رفته ای دارند نباید نگران باشند زیرا با پیشرفت علم پزشکی و تجهیزات پزشکی، افراد می توانند این مشکل را با کمک دندانپزشک متخصص، به راحتی بر طرف کنند. ما در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دکتر ارتودنسی در مرزداران آشنا کنیم. ممنون می شویم ما را تا پایان مقاله همراهی کنید.

ارتودنسی چیست؟

ارتودنسی از نظر لغت از دو بخش ارتو و دنسی تشکیل شده است، ارتو یعنی صاف کردن و دنسی یعنی دندان، پس در نتیجه ارتودنسی به معنای صاف کردن دندان است. ارتودنسی اولین رشته تخصصی در علم دندانپزشکی و دومین تخصص در کل دنیای پزشکی محسوب می شود. این روش را بهترین دکتر ارتودنسی در مرزداران برای منظم کردن دندان های نا مرتب و رفع مشکلات فک استفاده می کند و زمانی که مشکلات فک و دندان ها بر طرف شوند، افراد دیگر مشکلی در جویدن غذا و مسواک زدن نخواهند داشت.

ارتودنسی دندان ها علاوه بر جنبه درمانی، موجب زیبایی ظاهری افراد نیز می شوند و می توان گفت ارتودنسی بیشتر جنبه زیبایی دارد و همین مسئله افراد را ترغیب می کند تا از ارتودنسی که یک روش ایمن محسوب می شود، استفاده کنند. انجام ارتودنسی دندان توسط بهترین دکتر ارتودنسی در مرزداران محدودیت سنی دارد و بهترین سن برای انجام این کار سنین نوجوانی است. لازم است بدانید که هزینه ارتودنسی زیر نظر دکتر متخصص ارتودنسی به وضعیت فک و دندان افراد بستگی دارد.

ارتودنسی چیست؟

انواع ارتودنسی

ارتودنسی دندان انواع مختلفی دارد که بهترین دکتر ارتودنسی در مرزداران پس از معاینه فک و دندان بیمار، از یکی از آن ها استفاده می کند. در این بخش از مقاله به شرح چند مورد از انواع ارتودنسی می پردازیم:

ارتودنسی ثابت: ارتودنسی ثابت رایج ترین نوع ارتودنسی می باشد که در این روش بهترین دکتر ارتودنسی در مرزداران براکت ها را با چسب مخصوص روی دندان ها قرار می دهد و سپس سیم ها را به نحوی روی براکت ها قرار می دهد که دندان ها در راستای آن حرکت کنند. لازم است بدانید که در طول دوره درمان، افراد باید به طور مرتب و دوره ای به بهترین دکتر ارتودنسی در تهران مراجعه کنند تا وضعیت دندان ها و سیم ها مورد بررسی قرار بگیرد.

ارتودنسی متحرک: در بسیاری از موارد به دلیل مشکلات کم دندان ها، افراد می توانند از ارتودنسی متحرک استفاده کنند. بهترین دکتر ارتودنسی در مرزداران، بیشتر این روش را برای دندان کودکان مناسب می داند و استفاده می کند. به ارتودنسی متحرک پلاک نیز گفته می شود که نوع شفاف و نامرئی آن نیز وجود دارد و امروزه پلاک های نامرئی طرفداران بسیاری پیدا کرده است. پلاک ها فقط باید در هنگام غذا خوردن و مسواک زدن از دهان خارج شوند در غیر این صورت عملکرد خود را از دست داده و برای افراد نتیجه مطلوبی نخواهد داشت.

ارتودنسی لینگوال: ارتودنسی لینگوال نوع دیگری از ارتودنسی است که عملکرد و نصب آن مانند ارتودنسی ثابت است و تنها تفاوت آن این است که در این روش براکت ها به جای آن که روی دندان نصب شوند، پشت دندان قرار می گیرند و نامرئی هستند.

5 تا از بهترین دکتر ارتودنسی در مرزداران را بشناسید!

دکتر احسان صانعی

دکتر احسان صانعی

دکتر احسان صانعی یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در مرزداران است. ایشان فارغ التحصیل دوره عمومی دکترای دندانپزشکی و همچنین فارغ التحصیل تخصصی ارتودنسی از دانشکده دندانپزشکی دانشگاه تهران هستند. هدف ایشان همیشه ارائه خدمات با کیفیت با استفاده از ابزار و دستگاه های پیشرفته و نوین پزشکی بوده تا رضایت مراجعین خود را جلب کند و در این زمینه موفق عمل کرده اند.

خدمات:

 • انجام ارتودنسی ثابت
 • انجام ارتودنسی متحرک
 • انجام ارتودنسی برای اطفال

آدرس: تهران، اشرفی اصفهانی، بالاتر از مرزداران، نبش ولدخانی، پلاک 9، واحد 5

شماره تماس: ۰۹۲۱۲۹۴۹۳۲۴

دکتر عاطفه صفار شاهرودی

دکتر عاطفه صفار شاهرودی

دکتر عاطفه صفار شاهرودی یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در مرزداران است. ایشان متخصص ارتودنسی و همچنین عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران هستند. دکتر عاطفه صفار شاهرودی دارای بورد تخصصی هستند که این امر موجب آسودگی خاطر مراجعین می شود.

خدمات:

 • انجام ارتودنسی متحرک
 • انجام ارتودنسی ثابت
 • سفید کردن دندان
 • جرم گیری دندان

آدرس: تهران، بلوار مرزداران، خیابان ایثار، نبش کوچه مهر، رو به روی مسجد امیرالمومنین، ساختمان افرا، طبقه اول، واحد 3

شماره تماس: 02144269453

دکتر احسان یوسفیان

دکتر احسان یوسفیان

دکتر احسان یوسفیان یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در مرزداران است. ایشان موفق شدند با کسب رتبه 79 در کنکور سراسری در سال 1377 وارد دانشکده پزشکی شوند و سپس برای تحصیل در رشته دکترای دندانپزشکی به دانشگاه اصفهان رفتند و در آن جا به ادامه تحصیل پرداختند که می توان گفت امروز ایشان یکی از بهترین دندانپزشکان در تهران هستند.

خدمات:

 • انجام انواع ارتودنسی
 • ایمپلنت
 • لمینت
 • مشاوره دهان و دندان

آدرس: تهران، بلوار مرزداران غرب به شرق، رو به روی 35 متری لاله، ساختمان پزشکان نگین آسمان، طبقه سوم

شماره تماس: 02144230203

دکتر مهکامه چگینی

دکتر مهکامه چگینی

دکتر مهکامه چگینی یکی از بهترین دکتر ارتودنسی در مرزداران است. ایشان با شماره نظام پزشکی 129512 چند سالی است که به دندانپزشکی و مطب داری مشغول هستند. هدف ایشان همیشه ارائه خدمات تخصصی دندانپزشکی با استفاده از تجهیزات با کیفیت و دستگاه های پزشکی نوین بوده است تا رضایت مراجعین خود را جلب کنند که در این زمینه بسیار موفق عمل کرده اند.

خدمات:

 • ترمیم دندان
 • عصب کشی
 • کشیدن دندان
 • لمینت
 • انجام ارتودنسی

آدرس: تهران، بلوار مرزداران، ساختمان نگين آسمان، بلوک c، واحد 2

شماره تماس: 02144267742

دکتر محمد محمدزاده

دکتر محمد محمدزاده

دکتر محمد محمدزاده یکی دیگر از بهترین دکتر ارتودنسی در مرزداران هستند. ایشان با شماره نظام پزشکی 131043 بیش از 13 سال است که به طبابت مشغول هستند و در این مدت با ارائه خدمات گوناگون دندانپزشکی در زمینه درمانی و زیبایی بسیار خوش درخشیده اند.

خدمات:

 • اصلاح طرح لبخند
 • انجام ارتودنسی
 • جرم گیری دندان
 • سفید کردن دندان
 • لمینت

آدرس: تهران، اشرفی اصفهانی، بلوار مرزداران، ساختمان نگین آسمان، ورودی D، واحد 2

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۲۵۸۳۹۴

مراقبت های قبل از ارتودنسی

ارتودنسی دندان توسط بهترین دکتر ارتودنسی در مرزداران یک درمان بلند مدت می باشد که قبل از شروع درمان، باید اقداماتی صورت بگیرد که در این بخش به چند مورد از آن ها می پردازیم:

 • قدم اول برای قبل از انجام ارتودنسی دندان، انتخاب یک دکتر ارتودنسی با تجربه و ماهر است که با انجام تحقیق و بررسی های لازم می توانید به بهترین دکتر ارتودنسی در مرزداران مراجعه کنید.
 • در مرحله دوم و پس از انتخاب بهترین دندانپزشک در تهران، با تعیین نوبت قبلی به مطب ایشان مراجعه کنید تا دندان و فک شما مورد معاینه و بررسی قرار بگیرد.
 • دندانپزشک باید از دندان های بیمار عکس رادیوگرافی بگیرد و در صورتی که دندان ها دچار خرابی و پوسیدگی بودند، آن ها را بر طرف کنند.
 • گاهی اوقات بیمار دندان اضافه در دهان خود دارد و یا دندان عقل دارد که باید کشیده شود.
 • اگر لثه افراد حساس باشد و در حین درمان دچار خون ریزی شود، باید علت خون ریزی قبل از ارتودنسی مشخص شده و درمان شود تا افراد در حین ارتودنسی با مشکل مواجه نشوند.

مراقبت های قبل از ارتودنسی

مراقبت های بعد از ارتودنسی توسط بهترین دکتر ارتودنسی در مرزداران

مراقبت های بعد از ارتودنسی بسیار مهم است و افراد باید تمام نکات و مراقبت های لازم را رعایت کنند تا نتایج مطلوبی حاصل شود. ما در این بخش از مقاله به چند مورد از آن ها می پردازیم:

 • پس از قرار گرفتن دستگاه ارتودنسی در دهان، افراد باید بهداشت دهان و دندان خود را به درستی رعایت کنند و از مسواک مخصوص ارتودنسی و نخ دندان مخصوص استفاده کنند.
 • اگر پس از انجام ارتودنسی در لثه و فک خود احساس درد داشتید، می توانید با تجویز بهترین دکتر ارتودنسی در مرزداران از مسکن استفاده کنید.
 • بهتر است تا چند روز پس از انجام ارتودنسی توسط بهترین دکتر ارتودنسی در مرزداران، بیماران از انجام ورزش های رزمی خود داری کنند و یا در هنگام انجام آن از محافظ دستگاه ارتودنسی استفاده کنند.
 • اگر از ارتودنسی متحرک استفاده می کنید باید در نظر داشته باشید در زمانی که ارتودنسی در دهان شما قرار ندارد و از آن استفاده نمی کنید باید آن را در جعبه مخصوص خود قرار دهید. هیچ گاه دستگاه متحرک ارتودنسی خود را داخل دستمال کاغذی قرار ندهید زیرا ممکن است آسیب ببیند.
 • درجلسات تعیین شده برای معاینه توسط بهترین دکتر ارتودنسی در مرزداران به صورت مرتب شرکت کنید تا وقفه ای در درمان ایجاد نشود.

کلام آخر

دندان های نامرتب و روی هم رفته ظاهر نا مناسبی در چهره افراد ایجاد می کند که با پیشرفت تجهیزات و علم پزشکی این مشکل قابل درمان است و افراد می توانند با مراجعه به بهترین دکتر ارتودنسی در ایران یا بهترین دکتر ارتودنسی در مرزداران مشکل دندان خود را حل کنند تا لبخند زیبا تر و جذاب تری داشته باشند.

از شما سپاس گزاریم که ما را تا انتهای مقاله همراهی کردید، سایت تاپتنا سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر ارتودنسی در مرزداران آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا