پزشکانجراحی و زیبایی

بهترین دکتر ارتوپد در غرب تهران【سال1402】❤️ + لیست 5 تایی

ما در این مقاله قصد داریم به شما بهترین دکتر ارتوپد در غرب تهران را معرفی کنیم. شاید شما هم از درد زانو رنج می‌برید علت درد استخوان معمولا کاهش تراکم استخوانی، عفونت استخوان، اختلال جریان خون در استخوان، کمبود مواد معدنی و شاید سرطان‌هایی مانند: سینه، ریه، تیروئید، کلیه و پروستات باشد که به استخوان‌ها متاستاز و درد استخوانی غیر قابل تحملی را ایجاد کرده باشد. شما با مراجعه به موقع به دکتر ارتوپد می‌توانید از پیشرفت بیماری‌های استخوانی جلوگیری کرده و درمانی موثر داشته باشید.

ارتوپدی چیست؟ 

ارتوپدی یکی از شاخه‌های علم پزشکی است که بر روی دستگاه اسکلتی و عضلانی تمرکز دارد، این سیستم شامل: استخوان‌ها، ماهیچه‌ها، مفاصل، رباط‌ها، تاندون‌ها و اعصاب می‌باشد. درمان ارتوپدی به دو صورت جراحی و غیر جراحی است بنابراین دو گروه از متخصصین در درمان مشکلات استخوانی به شما کمک می‌کنند که گروه اول شامل جراحان ارتوپدی و گروه دوم شامل فیزیوتراپ‌ها و متخصصان توانبخشی هستند. بهترین دکتر ارتوپد در غرب تهران مشکلات استخوانی، ماهیچه‌ای، مفصلی، تاندونی و… را تشخیص داده و درمان مناسب را انجام می‌دهد.

متخصصان ارتوپد‌ی با توجه به تخصص و تجربه خود از روش‌های مختلف تشخیصی مانند: معاینه بالینی، سوابق پزشکی، اشعه‌های ایکس، MRI، سی تی اسکن و سونوگرافی و آزمایشات تکمیلی استفاده می‌کنند سپس درمان را ابتدا از طریق روش‌های غیرجراحی مانند: فیزیوتراپی، داروها، استفاده از تجهیزات پزشکی انجام می‌دهند و در صورت لزوم، روش‌های جراحی را انتخاب می‌کنند تا کیفیت زندگی بیماران را بهبود بخشند.

بهترین دکتر ارتوپد در تهران می‌تواند شکستگی‌ها، آرتروز، دررفتگی‌ها، التهاب مفاصل، آسیب رباط‌ها و تاندون‌ها، ناتوانی و دیگر مشکلات مرتبط با سیستم اسکلتی و عضلانی را درمان کند هم‌چنین، درمان ارتوپدی شامل عمل جراحی استخوان و مفصل نیز می‌شود اگر شما دچار مشکلاتی مانند درد مفاصل یا آسیب جدی به سیستم اسکلتی و عضلانی شده‌اید با مراجعه به دکتر ارتوپد به آسانی درمان می‌شوید.

وظایف بهترین دکتر ارتوپد در غرب تهران

تشخیص صحیح: بهترین دکتر ارتوپد در غرب تهران با انجام معاینه بدنی و بررسی علائم و نشانه‌های بیماری، مشکلات استخوانی و مفصلی را تشخیص می‌دهد این علائم شامل: بررسی حرکت، تورم، درد، احساس ناراحتی و هم‌چنین بررسی شکل و ساختار استخوان‌ها و مفاصل است و سوابق بیماری مانند: درد، آسیب، ضعف، علائم خاص را بررسی می‌کند.

جراحی: دکتر ارتوپدی جراحی‌های مختلفی را برای درمان بیماری‌ها و مشکلات استخوانی و مفصلی انجام می‌دهد که شامل: جراحی تعویض مفاصل، جراحی ترمیم شکستگی، جراحی آرتروسکوپیک، جراحی کشیدگی رباط‌ها و… می‌باشد. بهترین دکتر ارتوپد در غرب تهران پس از انجام جراحی به پیگیری و مراقبت‌های بعد از جراحی ادامه می‌دهد که شامل: تعویض پانسمان، فیزیوتراپی پس از جراحی و مشاوره درباره فعالیت‌های پس از عمل است.

کاهش درد: پزشکان از روش‌های غیرجراحی نیز برای کاهش درد استفاده می‌کنند که شامل: تجویز داروها (مانند ضد التهاب‌ها)، تزریقات موضعی و فیزیوتراپی است. دکتر ارتوپد بیماران را در مورد روش‌های تسکین درد غیردارویی مانند: آب درمانی، تمرینات تقویت مفاصل و استخوان‌ها راهنمایی می‌کند هم‌چنین در مورد روش‌های کنترل درد و استفاده از تکنیک‌های کاهش درد، آموزش‌های لازم را به بیمار می‌دهد.

وظایف بهترین دکتر ارتوپد در غرب تهران

معرفی انواع جراحی‌های ارتوپدی

جراحی پیوند استخوان: جراحی پیوند استخوان یک روش جراحی است که در آن بخشی از استخوان برای پیوند از استخوان خود بیمار یا از منبع خارجی مانند پروتز فراهم می‌شود و در محل نقص یا ضعف استخوانی قرار می‌گیرد، این جراحی به منظور تقویت و ترمیم استخوان‌ها در مواردی که شکستگی شدید استخوان رخ داده است، استفاده می‌شود. منابع مفید برای پیوند استخوان شامل: استخوان‌های لگن، پا، و دنده است.

جراحی آرتروسکوپی: پزشک در این روش از طریق سوراخ‌ریز کوچکی که روی پوست نزدیک به مفصل ایجاد می‌کند یا آرتروسکوپ که یک لوله نازک با یک دوربین و ابزار جراحی است به درون مفصل دسترسی پیدا می‌کند و داخل مفصل را مشاهده می‌کند و از این طریق درمان‌های لازم را انجام می‌دهد هم‌چنین از طریق این سوراخ‌های کوچک می‌تواند برش‌ها، برداشتن بافت‌های آسیب دیده و ترمیم‌های کوچک روی مفصل را انجام دهد جراحی آرتروسکوپی یک روش کم تهاجمی می‌باشد.

تعویض کامل مفصل: یک روش جراحی است که در آن مفصل آسیب دیده با یک مفصل مصنوعی (پروتز) جایگزین می‌شود. این جراحی برای بهبود عملکرد مفصل، کاهش درد و تسهیل حرکت در مفاصلی مانند زانو، ران، بازو، کمر، شانه و مچ دست انجام می‌شود. جراحی تعویض مفصل به بیمارانی که دچار درد شدید مفاصل، محدودیت حرکت، تخریب مفصلی ناشی از آرتروز و یا آسیب‌های دیگری هستند، کمک می‌کند تا درمان شوند.

5 تا از بهترین دکتر ارتوپد در غرب تهران را بشناسید!

دکتر خلیل واعظی

دکتر خلیل واعظی

دکتر خلیل واعظی، بهترین دکتر ارتوپد در غرب تهران می‌باشند. ایشان پزشکی متخصص و با تجربه هستند که در زمینه تشخیص و درمان بیماری‌ها و مشکلات مرتبط با سیستم اسکلتی و عضلانی فعالیت می‌کنند و با تمرکز بر جراحی استخوان و مفاصل به کیفیت درمان و بهبود بیماران خود متعهد هستند.

خدمات:

 • درمان آرتروز مفاصل زانو لگن آرنج با تزریق غضروف‌ساز
 • درمان زخم‌های جراحی و زخم‌های مزمن با لیزرتراپی
 • درمان دیسک کمری و گردنی
 • درمان شکستگی دررفتگی‌ها و آسیب‌های ورزشی
 • تعویض مفاصل ارتوپدی اطفال و کوتاهی قد

آدرس: تهران، گیشا، ابتدای کوی نصر، خیابان 4، پلاک 20، طبقه هم‌کف

شماره تماس: 88280422-021

دکتر حبیب رشادی

دکتر حبیب رشادی

دکتر حبیب رشادی، جراح و متخصص ارتوپدی و پزشکی متخصص که تجربه فوق‌العاده در زمینه جراحی زانو و آسیب‌های ورزشی دارند. ایشان در اروپا و آمریکا فلوشیپ جراحی زانو و آسیب‌های ورزشی را به پایان رساندند و دوره‌های تکمیلی در جراحی تعویض مفاصل زانو و آسیب‌های ورزشی را طی کردند و آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان هستند.

خدمات:

 • ارتوپدی، طب فیزیکی، داخلی،تغذیه
 • عمل جراحی مفاصل زانو، شانه، لگن، پا، دست و ستون فقرات
 • تزریق داخل مفصلی
 • نوار عصب و عضله
 • فیزیوتراپی شامل (مگنت، لیزر، شاک ویو، اسونوگرافی، تنس، منوال تراپی و…)

آدرس: تهران، میدان پونک، بلوار میرزابابایی، بین بلوار عدل و بلوار سردارجنگل، جنب باغ رستوران لاله، طبقه 4، ساختمان بانک گردشگری، واحد 7

شماره تماس: 46015185-021

دکتر علیرضا رادین مجد

دکتر علیرضا رادین مجد

دکتر علیرضا رادین مجد، بهترین دکتر ارتوپد در غرب تهران هستند. ایشان با داشتن مدارک و رتبه‌های برتر، تجربه و تخصص خود را در جراحی استخوان و مفاصل به ارمغان آورده‌اند و عضو انجمن جراحان ارتوپدی ایران و عضو انجمن ارتوپدی صدمات اندام و ستون فقرات ایران (POTA) می‌باشند و با تمرکز بر جدیدترین تکنیک‌ها و روش‌ها در جراحی استخوان و مفاصل، توانسته‌اند تجربه و تخصص خود را در این زمینه بهبود بخشند.

خدمات:

 • درمان دررفتگی لکن
 • درمان دیسک کمر
 • جراحی شانه
 • درمان آرتروز مفاصل زانو
 • تعویض مفصل ارتوپدی

آدرس: تهران، شهرک اکباتان، فاز 1، خیابان نفیسی، روبروی مخابرات، برج سبز، طبقه 2، واحد 10

شماره تماس: 44640966-021

دکتر مانی محمودی

دکتر مانی محمودی

دکتر مانی محمودی، متخصص جراحی ارتوپدی، یکی از برترین پزشکان در این زمینه هستند. ایشان مدارک تحصیلی خود را در دانشگاه علوم پزشکی ایران در سه مقطع پزشکی عمومی، تخصص ارتوپدی و فلوشیپ جراحی هیپ و لگن دریافت کرده‌اند و به عنوان بهترین دکتر ارتوپد در غرب تهران شناخته می‌شوند و هم‌چنین تجربه در جراحی‌های پیچیده مرتبط با تعویض مفصل هیپ و زانو را دارند.

خدمات:

 • تعویض مفصل هیپ
 • عمل عمل جراحی لگن و زانو
 • درمان زخم‌های جراحی و زخم‌های مزمن
 • درمان آرتروز مفاصل زانو
 • درمان شکستی دررفتگی‌ها

آدرس: تهران، ستارخان، شهرآرا، نبش سیزدهم، کلینیک فوق تخصصی دانش

شماره تماس: 66122759-021

دکتر رضا توکلی

دکتر رضا توکلی

دکتر رضا توکلی، دارای مدرک پزشکی عمومی و بورد تخصصی در جراحی مفاصل و استخوان از دانشگاه شهید بهشتی و متخصص ارتوپدی و دانشیار دانشگاه شهید بهشتی می‌باشند و ایشان یکی از برترین پزشکان در این حوزه هستند و با داشتن تحصیلات و تخصص‌های متعدد، تجربه و دانش خود را در جراحی ارتوپدی به ارمغان آورده‌اند.

خدمات:

 • آسیب‌های ورزشی
 • شکستگی‌های حلقه لگنی
 • جراحی شانه
 • جراحی ستون فقرات
 • تعویض مفصل ارتوپدی

آدرس: تهران، شهرک غرب، بلوار فرحزادی، بالاتر از بلوار دریا، خیابان عباس اناری، ساختمان 107، طبقه 3، واحد 11

شماره تماس: 88697239-021

علت مراجعه به بهترین دکتر ارتوپد در غرب تهران

درد شدید در مفاصل و استخوان: شکستگی در استخوان معمولا با درد شدید همراه است به خصوص در صورتی که شکستگی با تغییر شکل در موقعیت استخوان‌ها همراه باشد هم‌چنین آرتروز یک بیماری مزمن است که به تخریب غضروف مفاصل منجر می‌شود و آرتروز پیشرفته درد شدیدی در استخوان‌ها و مفاصل ایجاد می‌کند مانند بیماری آرتریت روماتوئید، هم‌چنین عفونت استخوان و مفصل نیز منجر به درد شدید، تورم، گرمی، قرمزی در ناحیه دارای عفونت می‌شود.

التهاب تاندون: یک حالت التهابی در تاندون‌ها است که به دلیل حرکات مکرر ورزشی، بلند کردن اجسام سنگین که باعث آسیب یا استفاده زیاد از تاندون‌ها است به وجود می‌آید. زانو قسمتی از بدن است که بیشتر دچار التهاب تاندون می‌شود و این التهاب به صورت درد زیاد، قرمزی و تورم در ناحیه تاندون زانو خود را نشان می‌دهد. التهاب تاندون در بعضی موارد منجر به محدودیت حرکت در زانو شده و برای درمان التهاب تاندون از فعالیت ورزشی خودداری کرده و از دارو‌های ضد التهاب غیر استروئیدی و فیزیوتراپی استفاده کنید.

اضافه وزن: افزایش وزن باعث افزایش فشار بر مفاصل زانو، کمر و پاها می‌شود و درد، سفتی، التهاب و سایر مشکلات مفصلی را ایجاد می‌کند و معمولا نیاز به مصرف مسکن، فیزیوتراپی یا درمان جراحی دارد. افزایش وزن می‌تواند فشار اضافی بر روی کمر ایجاد کند در این حالت مشکلاتی نظیر دیسک‌های ستون فقرات این کمردرد را تشدید می‌کند.

علت مراجعه به بهترین دکتر ارتوپد در غرب تهران

مراقبت‌های بعد از درمان ارتوپدی

 • معمولا فیزیوتراپی پس از درمان ارتوپدی توصیه می‌شود. انجام تمرینات و فیزیوتراپی به طور منظم و صحیح زمان بهبودی را کوتاه می‌کند. لازم به ذکر است که از انجام تمرینات بیش از حد و عدم رعایت توصیه‌های فیزیوتراپی پرهیز کنید.
 • علاوه بر داروها از روش‌های غیردارویی نیز برای کنترل درد استفاده می‌شود. استفاده از کمپرس های گرم یا سرد و استفاده از تکنیک‌های تنفس عمیق، ماساژ و تکنیک‌های مدیتیشن توصیه می‌شود.
 • مصرف غذاهایی که حاوی مواد مغذی مهم مانند: پروتئین، ویتامین C و D، کلسیم و آهن هستند به بازسازی بافت‌های مرتبط با استخوان‌ها و عضلات کمک می‌کند مانند: ماهی، گوشت، مرغ، تخم‌مرغ، سبزیجات و میوه‌ها، لبنیات که غنی از کلسیم می‌باشد.
 • سعی کنید روزانه حداقل 8 تا 10 لیوان آب بنوشید، مصرف آب کافی به حفظ رطوبت مفاصل و بافت‌ها، تقویت عملکرد عضلات و کاهش خشکی و التهاب در مفاصل کمک می‌کند.

آیا فیزیوتراپی مکمل ارتوپدی است ؟

متخصصان ارتوپدی بعد از گذراندن دوره پزشکی عمومی در رشته ارتوپدی تخصص می‌گیرند و برای تشخیص و درمان مشکلات جراحی و غیرجراحی مرتبط با استخوان‌ها، مفاصل، رباط‌ها و تاندون‌ها تخصص می‌یابند. فیزیوتراپی به عنوان یک رشته تخصصی توانبخشی برای بهبودی عملکرد بدن و ارتقا قابلیت‌های حرکتی استفاده می‌شود بهترین مرکز فیزیوتراپی در تهران با استفاده از تمرینات قدرتی و استفاده از وسایل و روش‌های فیزیک درمانی به بیماران در بهبودی عملکرد بدن کمک می‌کنند.

فیزیوتراپی به عنوان یک روش درمانی غیرجراحی از تمرینات توانبخشی، ماساژ، الکتروتراپی و تکنیک‌های دیگر استفاده می‌کند تا عملکرد و قابلیت‌های حرکتی بیماران را بهبود بخشد. گاهی اوقات برای بهبودی بهتر بیماران، ارتوپدی و فیزیوتراپی به صورت ترکیبی انجام می‌شود. متخصصان ارتوپد معمولا پس از انجام جراحی یا تجویز درمان‌های ارتوپدی، بیمار را به فیزیوتراپی معرفی می‌کنند تا در بهبودی عملکرد بدن و بازگشت به عملکرد طبیعی کمک کنند.

کلام آخر

بهترین دکتر ارتوپد در غرب تهران در تشخیص و درمان بیماری‌ها و مشکلات مرتبط با سیستم اسکلتی و عضلانی فعالیت می‌کند و با تجربه و تخصص خود، تلاش می‌کند تا بیماران را از درد و مشکلات مفصلی و استخوانی نجات دهد و به بهبود کیفیت زندگی آن‌ها بیافزاید. او می‌تواند درمان‌های غیرجراحی و جراحی را برای بیماران انجام دهد و نقشی مهم در تشخیص و پیشگیری از بیماری‌ها و آسیب‌های ارتوپدی ایفا می‌کند.

از شما عزیزان بسیار سپاس‌گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. ما سعی کردیم به شما بهترین دکتر ارتوپد در غرب تهران را معرفی کنیم. امیدواریم مطالب ذکر شده برای شما مفید واقع شده باشد در صورت داشتن هرگونه انتقاد و پیشنهاد، می‌توانید از طریق سایت تاپتنا با ما در میان بگذارید.

4.9/5 - (24 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا